E-Kitap alınır mı?

Halo Dayı

Hectopat
Kitap okuyan biriyim. 14 yaşındayım. E-Kitap almalı mıyım diye düşünüyorum. Bu cihazların taşınabilir olması dışında normal kitaplardan ne farkı var?

E-Kitap'ın faydası şudur ki yanınızda birçok kitap taşıyabiliyor olmanız. 50 tane kitabı elinde taşımak ile cihazda taşımak arasındaki fark gibi. Şahsi görüşüm e-kitap'tan yana.

Kitap okuyan biriyim. 14 yaşındayım. E-Kitap almalı mıyım diye düşünüyorum. Bu cihazların taşınabilir olması dışında normal kitaplardan ne farkı var?
Normal bir kitaptan farkı elektronik ortamda olması kitabın. Ben tavsiye etmiyorum çünkü kitap okumanın zevkini kitabı eline olarak yaşayacaksın. Kitabın o kokusunu kokladığın zaman kendini romanın(ne okuyorsan artık) içinde hissedeceksin. Fakat seçim sana kalmış. Ben şahsen bilgisayardan veya telefondan kitap okurken odaklanamazdım.

Aldığınız cihaza göre bazı yerleri ayrı olarak notlar haline getirebiliyorsunuz diye biliyorum. Onun dışında taşınabilir olması en büyük farkı. Size kalmış, kimileri kitap kokusunu sever, tutmak ister, kimi için cihaz daha çekici gelir. Kişisel zevklere bağlı olan bir şey, telefonundan bir şeyler aç ve okumayı dene hoşuna giderse almayı düşünebilirsin.

Normal bir kitaptan farkı elektronik ortamda olması kitabın. Ben tavsiye etmiyorum çünkü kitap okumanın zevkini kitabı eline olarak yaşayacaksın. Kitabın o kokusunu kokladığın zaman kendini romanın(ne okuyorsan artık) içinde hissedeceksin. Fakat seçim sana kalmış. Ben şahsen bilgisayardan veya telefondan kitap okurken odaklanamazdım.
Ben de aynı fikirdeyim sanırım vazgeçtim. Kitap kokusunu seviyorum ve cihazlar yavaş.

Sizi bilmem ama ben Kitap denen içi macera ve bilgi dolu uçsuz,bucaksız nesnenin fiziksel olarak bulunmasını,rafımda güzel durmasını beklerim.Bu nedenle mümkün olduğunca uzak duruyorum E-kitaplardan.

Eski basım, belirli serilerin koleksiyonunu yaptığım için (40lar ve 60larda basılmış) ve ayrıca sürekli büyümekte olan bir kütüphaneye sahip olduğum için asla e kitap tercih etmiyorum. Ama böyle bir derdiniz yoksa, amaç sadece eğlence veya bilgiyse, yani sadece kitap okumaksa, e kitap büyük nimet :)

Kişiye bağlı. Ama düşününce e-kitap şeklinde kaynaklara ulaşmak kütüphaneler aracılığıyla çok daha kolay.
50 tane kitabı elinde taşımak ile cihazda taşımak arasındaki fark gibi.
Kimsenin aynı anda 50 kitap okuduğunu sanmıyorum. Kitap okuyacak kişi de o an okuyacağı kitabı seçebilecek kapasitededir bence.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı