E-Kitap alınır mı?

Halo Dayı

Hectopat
Kitap okuyan biriyim. 14 yaşındayım. E-Kitap almalı mıyım diye düşünüyorum. Bu cihazların taşınabilir olması dışında normal kitaplardan ne farkı var?

Kişiye bağlı. Ama düşününce e-kitap şeklinde kaynaklara ulaşmak kütüphaneler aracılığıyla çok daha kolay.

Kimsenin aynı anda 50 kitap okuduğunu sanmıyorum. Kitap okuyacak kişi de o an okuyacağı kitabı seçebilecek kapasitededir bence.
Olay okumak değil, birden fazla kitaba nasıl ulaşılabilmesi. Tek seferde birden fazla kitap okumakta isen ne zaman hangisini nerde okuyacağın önemli ise E-Kitap daha iyidir.

Kitap okuyan biriyim. 14 yaşındayım. E-Kitap almalı mıyım diye düşünüyorum. Bu cihazların taşınabilir olması dışında normal kitaplardan ne farkı var?

Motivasyon şart. Şahsen ben görüşüne de önem veriyorum. Güzel bir kapağa sahipse ve dokunabiliyor, kokusunu alabiliyorsam okuma isteğimi artıyor, havaya sokuyor. :)

Bir de cihazların olduğu her ortamda performansımızın düşeceğine inanıyorum. Benim fiziksel kitap okurken aldığım verim ile bilgisayardan veya telefondan okurken aldığım verim veya düzen bir değil. Fiziki kitapların içinde bulunmak, odanın bir köşesinde kitaplığının olması, kitapların her seferinde gözüne çarpması ve bundan doğan sürekli okuma isteği hoş bir durum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı