E-kitap vs tablet

Daha fazla  
Arkadaşlar selamlar. Şu sıralar 10 inçlik bir e-kitap yahut tablet almayı düşünüyorum. Ürünü alma amacım makale okumak, makale üzerine not almak, PDF kitap okumak vs. çizim gibi şeyler yapmayacağım, film-video gibi şeyleri de bilgisayarımdan izliyorum. E-kitap e-Ink teknolojisi sebebiyle göz yormuyormuş bu sebeple cazip görünüyor ancak tablet ise e-kitabın neredeyse yarı fiyatına. Fiyatından ötürü tablet almaya daha sıcak bakıyorum ve e-kitaptaki e-Ink teknolojisi bu fiyat farkına değer mi bilmiyorum. Bu sebeple ne yapacağımı bilemiyorum. Tablet ya da e kitap kullanan arkadaşların yorumu ve tavsiyeleri var mıdır bu konu hakkında? Hangisini almam konusunda oldukça kararsızım.

Bence tablet alın.
Sadece epub veya mobi okuma olsa e-kitap okuyucu alın derdim ama not almak ve PDF işleri de olunca e-kitaplar çok sınırlı kalıyor.
Ayrıca tablet daha çok yönlü bir cihaz, okuduğunuz bir yabancı kelimenin hemen anlamına tarayıcıdan bakabilirsiniz. Gürültülü bir ortamdayken arkadan müzik açıp kulaklıkla okumaya devam edebilirsiniz vs. bir sürü avantajı var.
Göz yorgunluğu olayına gelirsek de mavi ışık filtresini aktive ederseniz o kadar kötü etkilemez. E-Ink kadar doğal olmaz ama bunca avantajın yanında tek bir avantaj için e-kitap okuyucu ben olsam almam.

Geri
Yukarı