E-mail hesabı çalındı

Hakan Turan

Hectopat
Yer
İstanbul/Ümraniye
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Geçen hafta Instagram hesabım çalındı ve kurtardım. Fakat Instagram ve neredeyse her yerde kullandığım hotmail uzantılı mailimde, en son etkinlikler sekmesinden farklı ülkelerden ımap protokolü ile giriş gözlemledim. Ve 2 aşamalı doğrulama dahil birçok güvenliği etkin ettiğim halde hala başarı bir şekilde eşitleme sağlanıyor başka yerlerden. Şimdilik önemli olan (banka, stem vb.) yerlerdeki mailimi yeni bir Gmail ile değiştirdim. Fakat yine de bu mailimi de kurtarmak istiyorum. Bahsettiğim eşitleme ve ımap erişimine bir örnek bırakıyorum. Bunlardan neredeyse 40 tane (hepsi farklı ve benzer ülkelerden) falan gördüm.

Dosya Ekleri

• Ekran Resmi 2020-05-20 22.11.46.png
    Ekran Resmi 2020-05-20 22.11.46.png
    31,4 KB · Görüntüleme: 174
Son düzenleyen: Moderatör:
Şifreni hemen değiştir. Girilen IP adresi bir VPN için kullanılıyor galiba. Hesabın çalınmış ve hacker emailini hedef almış. Ya bot yolluyor ya da seni kandırıyor. Bu virüs sebebiylede olabilir.

Edit: Hacker bilgilerini çalmaya çalışıyor. Girilen IP cihazı ban yemesin diye.

Son düzenleme:
Bu durum bende de oluyor fakat eşitleme başarısız oluyor yani giremiyor. 2 adımlı doğrulama açık olduğu için. Ve bu giriş denemeleri haftada bir falan oluyor. Muhtemelen bot.

Bu durum bende de oluyor fakat eşitleme başarısız oluyor yani giremiyor. 2 adımlı doğrulama açık olduğu için. Ve bu giriş denemeleri haftada bir falan oluyor. Muhtemelen bot.

Zaten beni tedirgin eden eşitlemenin başarılı olması. Bir müddet takip edeceğim umarım girişler yine gelince eşitleme başarısız olur. Teşekkür ederim yorumunuz için. ☺

Merhaba
Aynı sorunun eşitleme başarısız modeli ile bir süredir boğuşuyordum ve şu yöntemleri deneyerek çözüme ulaştım. Öncelikle Microsoft hesabıma yeni bir isim ekledim [email protected]ından eski adımla kayıt yaptığım tüm hesaplarımı yeni adı ile değiştirdim. Sonrasın da ise eşitleme yaptığım iPhone telefonumdan eposta hesabımı kaldırdım ve eski eposta ismini Microsoft hesabımdan sildim. Böylelikle eski epostam artık varolmadığı için hem spam olan maillerden hem de bu başarısız eşitlemelerden kurtuldum. Umarım sizde de işe yarar.

Hayırlı bayramlar.

Merhaba
Aynı sorunun eşitleme başarısız modeli ile bir süredir boğuşuyordum ve şu yöntemleri deneyerek çözüme ulaştım. Öncelikle Microsoft hesabıma yeni bir isim ekledim [email protected]ından eski adımla kayıt yaptığım tüm hesaplarımı yeni adı ile değiştirdim. Sonrasın da ise eşitleme yaptığım iPhone telefonumdan eposta hesabımı kaldırdım ve eski eposta ismini Microsoft hesabımdan sildim. Böylelikle eski epostam artık varolmadığı için hem spam olan maillerden hem de bu başarısız eşitlemelerden kurtuldum. Umarım sizde de işe yarar.

Hayırlı bayramlar.
Hayırlı bayramlar. Peki daha önce farklı bir güvenlik sorunu yaşadınız mı?

Merhaba.

Hayırlı bayramlar.

Teşekkür ederim deneyeceğim. Size de iyi bayramlar. ☺

Yeni konular

Geri
Yukarı