E-mail hesabıma başka ülkelerden girilmeye çalışılmış

sinnerman1

Decapat
Selamlar açtığım ilk e-mail adresime Bolivya, Brezilya, Güney Kore vb. gibi ülkelerden erişilmeye çalışılmış fakat girememişler. Yaptığım ilk iş kullandığım sosyal medya hesaplarımın e-mailini değiştirmek oldu. Sonra e-mail hesabımı sildim. Fakat bu hesabım aynı zamanda Windows 10 bilgisayarıma da bağlıydı. Hesaplarıma girerek bunu da sildim ama ''diğer uygulamalarınız tarafından kullanılan hesaplar'' kısmında hâlâ gözüküyor hesap. Bunun bir zararı olur mu? Yapmam gereken herhangi başka bir şey var mı? Bir de mailleştiğim insanların hesaplarına bir sorun teşkil eder mi bu durum?

İletişim kurduğun insanlara senden gelmiş gibi gözüken spam mailler gidebilir. Bana bir arkadaşın adıyla arada bir geliyor. Göndericiyi bloke etsem de başka bir portal üzerinden gelmeye devam ediyor. Zararı olmasa da rahatsız edici.

Windows 10 üzerinde ekli olan hesabınızla alakalı endişe etmeniz gereken bir durum yok. Hesabınızın şifresini her ihtimale karşı farklı bir cihazdan bağlanarak değiştirin. Bilgisayarınızda da geniş bir virüs taraması yapın.

İki adımlı doğrulama etkin miydi? Bilgisayarınızda kaliteli bir AV yüklü müydü? Yüklü ise hangi AV programını kullanıyordunuz? E-Posta adresiniz hangi sağlayıcı üzerine kayıtlıydı? (Gmail, Outlook, Yandex Mail vb.)

İki adımlı doğrulama etkin miydi? Bilgisayarınızda kaliteli bir AV yüklü müydü? Yüklü ise hangi AV programını kullanıyordunuz? E-Posta adresiniz hangi sağlayıcı üzerine kayıtlıydı? (Gmail, Outlook, Yandex Mail vb.)
Kaliteli bir av midir bilmem ama malwarebytes yüklü. E-posta adresim de outlook üzerine kayıtlı.
Find out if you’ve been part of a data breach Adresinden kayıt olduğunuz siteler vasıtasıyla bilgilerinizin çalınıp çalınmadığını görebilirsiniz. Tabi bilinen sitelere bilinen hacklemeleri görebilirsiniz sadece.
3 veri ihlalinde yer alıyormuş. Adobe,Canva, BlackMedia Games olarak gözüküyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı