E posta çalınmış mı?

Have i been pwned sitesindeki veriler genelde gereksiz sitelerin "database leak" kayıtlarını gösteriyor. Site üzerinden mail adresinizi arattığınızda; Gmail, Facebook, Instagram gibi önemli sosyal medya hesaplarının şifrelerinin sızdırılmış olduğunu gösteriyorsa şifrenizi değiştirmelisiniz. Ancak Wattpad vb gibi kullanmadığınız siteler için pek de sorun teşkil etmiyor. Şöyle bir şeyi de göz önünde bulundurmak lazım kayıt olduğunuz her site için aynı şifreyi kullanıyorsanız önemli olmayan sitelerden sızan veriler ile diğer sosyal medya hesaplarının şifrelerine ulaşılabilir. Konu sahibinin sorununa gelirsek, hocam öncelikle bu maili kurtarmak için başka bir mail adresi, telefon numarası vb ayarlamadıysanız kurtarmak oldukça zor olacaktır.
Telefon numarası var ama hat 3 yıldır kapalı yani artık ulaşmam imkansız.

6 kez patlatılmış, evet.
Hocam durumu yanlış yorumlamışsınız. Arkadaşın mail hesabının çalınma gibi bir durumu yok, orada gözüken sitelerdeki üyelik şifresi sızdırılmış. Buna tam olarak çalınmış denmez çünkü eğer çalınsaydı o mail adresine dahi ulaşamazdı.

Hocam durumu yanlış yorumlamışsınız. Arkadaşın mail hesabının çalınma gibi bir durumu yok, orada gözüken sitelerdeki üyelik şifresi sızdırılmış. Buna tam olarak çalınmış denmez çünkü eğer çalınsaydı o mail adresine dahi ulaşamazdı.
Çalındığını söylemedim zaten hocam. Patlatılmış dedim. Yani, dediğiniz gibi sızdırma olayı var sadece. Buna da patlatma denir. 😀

Çalındığını söylemedim zaten hocam. Patlatılmış dedim. Yani, dediğiniz gibi sızdırma olayı var sadece. Buna da patlatma denir. 😀
Hocam patlatılmış dediğiniz için aşağıdaki arkadaş mail şifresinin çalındığını düşündü onun için böyle söyledim.
Nasıl patlatıyorlar ki? Şifrem basit bir şey değil ve güvenli olmayan sitelerde üyeliklerim yok.

Son düzenleme:
Yeni bir e-posta sağlayıcısına geçmenizi öneririm. Hatta gizliliğe önem veren bazı servisleri tercih etseniz çok iyi olur.

Geri
Yukarı