E-Posta Gelen Alakasız Mesajlar

alaattin

Kilopat
Daha fazla  
Sevgili Technopat Sosyal Yazarları;
Arkadaşlar önceden başına gelen vardır ama başıma şu şekilde olay geliyor yaklaşık 2 aydır. E-Posta adresime benle hiç alakası olmayan postalar geliyor konuları genelde ben din adamıyım para topluyorum yardım için, avukatım veya başvurunuz alındı gibisinden banka postaları gibi konularla ilgili. Gelen postalarda herhangi bir link olmadığı için dolandırıcı olma ihtimali bana göre düşük geliyor (ekte resimleri paylaştım).
Bu postalar karşısında ne tür bir davranış sergilemeliyim? Görmezden gelip silmeli miyim yoksa e-posta adresim ile bana bir zararı olacak faaliyet olduğu için e-posta adresimi kapatmalı mıyım? Sonuçta e-posta adresim üzerinde telefon numarası gibi hayati önemli şeyler kayıtlı buralardan bana ulaşabilirler mi? Kullandığım e-posta yaklaşık olarak 6 yıllık bu yüzden çoğu hesaplarım bu adres üzerinde bu yüzden kapatmak bana çok sıkıntı oluşturabilir diye düşünüyorum.
Başka bir sorum ise bu olaylar benim posta adresimin ele geçirildiği anlamına geliyor?

Gelen postalar;
banka 3 posta.png
banka 4 posta.png
banka posta.png
bnka 2 posta.png
canadian posta.png
help posta.png
mesaj posta.png
oda posta.png
robert posta.png
yaho posta.png
yahoo 2 posta.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürekli engelleyeceksiniz ve spam olarak işaretleyeceksiniz. Başka yolu yok maalesef Hotmail servisinde. Gmail bu işi çok iyi yapıyor. Fakat şahsen ben 5-6 ay boyunca spam attım hepsine. En sonunda kesildi. Artık rahatım.

Muhtemelen spam kutusuna geldi bunlar. Engelle. Sağa sola üye olduğun her yer dürüst değil. Paylaşıyorlar. Ufak bir göz atma bile bu tür bir mail olduğunu anlaman için yeterli. İçerikteki linklere sakın tıklama. Direkt engelle.
Gelen postalarda herhangi bir link olmadığı için dolandırıcı olma ihtimali bana göre düşük geliyor.
Buraya tıkla yazanlar link gibi duruyor. Kullandığın mail hizmeti şüpheli olarak yaklaşıp linkleri pasif hale getirmiş olabilir. Üstte sana zararlı olup olmadığını sorar.
Bu denenler doğru olsaydı şimdiye 30-40 sefer ile toplam 200 milyon dolardan daha fazla param olmuştu.

Peki arkadaş bu durumda gelenler bana zararı dokunmaz yani hesap değiştirmeme gerek kalmıyor demi ? Bu arada Microsoft hotmail.com kullanıyorum sağlayıcı olarak.

1 tane her yerde kullanmadığım hotmail adresi var, buna günde 1-2 mail geliyor engelliyorum. 1 tane de her yerde kullandığım var. Spam mailden geçilmiyor.

Arkadaş ben bu tür konularda kendi kendimi gaza getiren birisiyim yani benim adresimde telefon numarası falan kayıtlı olduğu için bu spamları atanlar bu bilgilere ulaşabilir mi ? Ulaşırlarsa başıma her türlü tehlike gelebilir sonuçta.

Arkadaş ben bu tür konularda kendi kendimi gaza getiren birisiyim yani benim adresimde telefon numarası falan kayıtlı olduğu için bu spamları atanlar bu bilgilere ulaşabilir mi ? Ulaşırlarsa başıma her türlü tehlike gelebilir sonuçta.
Telefonuna da erişseler bir şey olmaz ki ulaşamazlar. Sen gidip sağda solda bilgilerini dağıtmadığın sürece. Bu kadar paranoyak olma. Bunların seçim arabalarından farkı yok.

Bence hotmail yerine gmail tercih etmenizi öneriyorum, hotmail'e çok fazla spam mesaj düşüyor. Hesabınız ele geçirilmemiş, bunlar spam mesajlar. Benim hotmail'e de geliyordu, önüne geçemiyorsunuz.

Bence hotmail yerine gmail tercih etmenizi öneriyorum, hotmail'e çok fazla spam mesaj düşüyor. Hesabınız ele geçirilmemiş, bunlar spam mesajlar. Benim hotmail'e de geliyordu, önüne geçemiyorsunuz.
Önceden başıma hiç böyle bir şey gelmedi ama 2 hafta önce yaşadığım chrome ana sayfa virüs olayından sonra bunlar gelmeye başlar, diğer sıkıntımda o ki çünkü chrome üzerinde tüm şifrelerim kayıtlı ama 2 aşamalı doğrulama olduğu için kendimi güvende hissettim. Zaten virüs olayından sonraki gün temiz bir format attım. Önceden gelmeyen şeyler bu olaydan sonra gelmeye başladı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı