E-posta güvenliği nasıl sağlanır?

Rahman_Burak58

Decapat
Daha fazla  
Merhaba Google hesabım a 1 ay önce falan ASUS ROG Phone 2'den giriş yapılmaya çalışılmış. Bana da e posta geldi bende ben değilim dedim. Ve şifre mi değiştirdim bugün yine aynı telefon giriş yapmış. Acaba sorun çıkar mı? Artık giriş yapmış nasıl çıkartacağım hesaptan.

Ha bu arada Kayseri de oturuyorum ve hesabıma girmeye çalışan telefon da Kayseri de gözüküyor.

2 faktörlü doğrulama kullanın. Şifrenizi tekrar değiştirin. Tüm hesaplarınızın şifrelerini değiştirmenizde de yarar var. Telefonunuzun markası nedir?

E-posta kalkanı bulunduran bir güvenlik yazılımı kullanın. Ayrıca yine bir güvenlik yazılımıyla sisteminizde tarama yapın. Şifrelerinizi çalan bir zararlı olabilir.

Merhaba Google hesabım a 1 ay önce falan ASUS ROG Phone 2'den giriş yapılmaya çalışılmış. Bana da e posta geldi bende ben değilim dedim. Ve şifre mi değiştirdim bugün yine aynı telefon giriş yapmış. Acaba sorun çıkar mı? Artık giriş yapmış nasıl çıkartacağım hesaptan.

Ha bu arada Kayseri de oturuyorum ve hesabıma girmeye çalışan telefon da Kayseri de gözüküyor.

Şifrelerinizi belirli aralıkta değiştirmeniz, güvenli ve emin olmadığınız sitelere girmemeniz, iki aşamalı doğrulama kullanmanız, Kaspersky Internet Secrutiy gibi tarayıcınızı koruyan bir program kullanmanız çözüm olabilir.

BlueStacks veya başka bir uygulama kullanıyorsanız ve hesabınıza giriş yapmışsanız normaldir.

2 faktörlü doğrulama kullanın. Şifrenizi tekrar değiştirin. Tüm hesaplarınızın şifrelerini değiştirmenizde de yarar var. Telefonunuzun markası nedir?

E-posta kalkanı bulunduran bir güvenlik yazılımı kullanın. Ayrıca yine bir güvenlik yazılımıyla sisteminizde

Telefon kullanmıyorum PC de kayıtlı PCmin markası Monster Abra A7 v7.1

Eğer bir e-postaya bir şüpheli giriş yapıldıysa yapacakların;
1. o e-postanın şifresini değiştir.
2. o şifreyi bir daha kullanma ve bir parola yöneticisine (önerilen bitwarden) geçiş yap rastgele parola oluşturarak sitelerdeki şifreni değiştirmeye başla.
3. mümkünse 2fa desteği olan site ve uygulamalarda 2fa kullan (önerilen authy).
4. herhangi bir Anti-Virüs'e geç (önerilen Malwarebytes ve Kaspersky).

Ben bunları kendim yaptım, inan bu güne kadar hiçbir şüpheli giriş veya hesap çalınması yaşamadım.

Geri
Yukarı