E-postam izleniyor olabilir mi?

TheDobrevic

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU: AMD R5-5600
GPU: SAPPHIRE RX580 NITRO+ 8GB
Anakart: MSI B550M Pro-Vdh Wifi
RAM: 2x8 DDR4 T-Force 3200mhz
HDD: SEAGATE 1TB 7200RPM
SSD: Hyperx Fury 480GB & KIOXIA EXCERIA PRO 1TB
Monitör: MSI G27C4 & MSI G241
Kasa: Cooler Master MB511
PSU: FSP HYPER 80+ 700W
Meslek
Kalıp Tasarım Mühendisi, Metalurji ve Malzeme Mühendisi
Merhaba,

Yaklaşık 2005'ten beri Hotmail hesabımı kullanmaktayım. Kısa bir süre önce bankadan kredi çektim, krediyi çeker çekmez. "şu bankada şu kadar paranız var", "kredi borcunuz var ödeyin" tarzı mailler geliyor İngilizce olarak. Acaba e-posta izleniyor mu yoksa sadece tesadüf mü? Bunu nasıl kontrol edebilirim? Haveibeenpwned denedim. E hâliyle bu kadar eski e-posta'da bir şeyler gözüküyor ama sıklıkla şifre değiştiren biriyim. Diğer spam mailleri geliyordu ancak bu tür üst üste gelince şüphelenmeye başladım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

Yaklaşık 2005'ten beri Hotmail hesabımı kullanmaktayım. Kısa bir süre önce bankadan kredi çektim, krediyi çeker çekmez. "şu bankada şu kadar paranız var", "kredi borcunuz var ödeyin" tarzı mailler geliyor İngilizce olarak. Acaba e-posta izleniyor mu yoksa sadece tesadüf mü? Bunu nasıl kontrol edebilirim? Haveibeenpwned denedim. E hâliyle bu kadar eski e-posta'da bir şeyler gözüküyor ama sıklıkla şifre değiştiren biriyim. Diğer spam mailleri geliyordu ancak bu tür üst üste gelince şüphelenmeye başladım.
Bende 2012'den beri aynı Gmail hesabını kullanmaktayım bir ürün aldığımda, parayla ilgili veya bankadan gelen mailler gelince ara sıra bana da öyle mesajlar geliyor ya bir oltalama saldırısı ya da cidden izleniyor şimdiye kadar ciddi bir tehlike olmadı yani mail hesabım veya başka bir hesabım çalınmadı ama dikkatli olmak lazım.

Merhaba,

Muhtemelen Phishing saldırısıyla karşı karşıyasınız. Gelen mailleri okumanıza gerek bile yok direk silin mailleri ve maillerde gönderilen Fotoğrafları, PDF'leri ve İnternet sitelerini açmayın

Teşekkürler arkadaşlar büyük ihtimalle oltalama dediğiniz gibi. Büyük şüpheye düşürüyor insanı, Authenticator'ün de açık olmasına rağmen.

Muhtemelen Phishing saldırısıyla karşı karşıyasınız. Gelen mailleri okumanıza gerek bile yok direk silin mailleri ve maillerde gönderilen Fotoğrafları, PDF'leri ve İnternet sitelerini açmayın
O tarz mailleri okumuyorum bile e-posta konusunda görünce kıllanıyorum.

Geri
Yukarı