E-postaya çok sayıda giriş denemesi yapılmış

Wardom

Decipat
Yer
İstanbul
Hepsi başarısız fakat insan tedirgin oluyor bir gün ya bulursa diye.
Ne gibi önlemler alabilirim? Şifrem iyi, telefonda 2 adımlı doğrulama da açık.
Kurtarma kodunu not aldım.
@Fıratt_To @408157 genelde sizi görüyorum güvenlik konularında bir sıkıntı olur mu sizce?

Hesaba giriş denemeleri..png

Son düzenleme:

Eki Görüntüle 1564955
E-Postanı Nereye girdin
Ama sanmam 2 adımlı doğrulama açıkken

Sık sık şifrenizi değiştirin uzun süre aynı şifreyi kullanmayın. Bildiğim kadarıyla bu girişimleri engelleyemiyoruz. İki adımda doğrulama da yaptıysanız bir sorun olmayacaktır.

E-postanı nereye girdin.
Ama sanmam 2 adımlı doğrulama açıkken.

Ana e-posta adresim bu. Normal de bunu kullanıyorum. O yüzden nereye girip girmediğimi bilemiyorum.
Belki de şu Yemeksepeti veri sızıntısı sonrası da olmuş olabilir. Veya o tarz olaylardan.

2 adımlı doğrulamadan geçemezler değil mi eminsiniz?
Telefon lazım bir tek geçebilmek için değil mi?
Alternatifi yoktur.

Eki Görüntüle 1564955
Şifreniz güçlü ise, ara sırada değişiklik yaparsanız iyi olur. Onun dışında iki adımla doğruluma açık olduğu için giremezler diye düşünüyorum.

Ana e-posta adresim bu. Normal de bunu kullanıyorum. O yüzden nereye girip girmediğimi bilemiyorum.
Belki de şu Yemeksepeti veri sızıntısı sonrası da olmuş olabilir. Veya o tarz olaylardan.

2 adımlı doğrulamadan geçemezler değil mi eminsiniz?
Telefon lazım bir tek geçebilmek için değil mi?
Alternatifi yoktur.
Evet 2 adımlı doğrulamadan telefonuna girmedikleri sürece geçemezler

2 adımlı doğrulama açıksa ve şifre güçlüyse, şifreyi sık sık değiştiriyorsanız, Gmail hesabınızı girdiğiniz programlara, oyunlara, sitelere dikkat ediyorsanız sıkıntı olacağını düşünmüyorum.

Şifrenizi değiştirin, iki aşamalı doğrulama açık değilse açın, oturumu açık cihazları görebildiğiniz sekmeye gelip uzun zaman kullanmadığınız ve bilmediğiniz cihazların oturumunu kapatın.

2 adımlı doğrulama açıksa ve şifre güçlüyse, şifreyi sık sık değiştiriyorsanız, Gmail hesabınızı girdiğiniz programlara, oyunlara, sitelere dikkat ediyorsanız sıkıntı olacağını düşünmüyorum.

Hotmail bu da Gmail'i de mi kontrol etmem gerekiyor?
Zaten şifrelerimi aynı yapmam ama gene de değiştireyim mi şimdi? Hiçbir denemesi tutmamış zaten.

Şifrenizi değiştirin, iki aşamalı doğrulama açık değilse açın, oturumu açık cihazları görebildiğiniz sekmeye gelip uzun zaman kullanmadığınız ve bilmediğiniz cihazların oturumunu kapatın.

Telefon ve PC dışında açık cihaz tutmuyorum hiçbir zaman.

Geri
Yukarı