E-sporcu olmak istiyorum fakat ailem karsi

Xdsxds

Centipat
Selam arkadaşlar ben 15 yaşındayım ve e sporcu olmak istiyorum ancak ailem gece 11 olunca hemen yat yarın kalkamazsın okula diyorlar. Ben ise yatmak zorunda kalıyorum. Sabah 6'da okula gidip öğlen 4'de evde oluyorum. Bizimkiler ders çalış falan diyorlar. Ben de odada oturuyorum, sonra saat 8 gibi oynamaya başlıyorum. 11 yani sadece 3 saat E -sporcular ise gece 4'e 5'e kadar oyun oynuyorlar. Sizce ne yapayım arkadaşlar?

Mesleğine sahip ol, sonra düşün. Şu anki esporcular, esporcu oldukları oyuna bir şey olursa yapacakları işleri var. En kötü ihtimalle Twitch yayıncısı olurlar.

Türkiye'de çok riskli ve ailen haklı. Geleceğinin hiç bir garantisi yok. Ayrıca bu yaşlarda kendini o camiada tanıtamazsan yaş ilerledikçe de o şansın azalıyor. Yurt dışında olsan tamam ama bizim ülkemizde aşırı riskli.

Aileni dinlemeni öneririm. Önce bir üniversite veya minimum lise bitirmelisin. Tüm E-Spor camiası boşa çıktığı anda iş bulabilecek insanlardan oluşuyor. Adam sana maddi durumunu da soracak, ne diyeceksin 'Buradan kazanırım herhalde.' mi diyeceksin? Adam seni reddettiği anda boşluğa düşersin öyle. İşler genelde ters gider böyle yerlerde çünkü.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı