Kasım Tunç

Hectopat
Daha fazla  
Yeni öğrendim ki e-tab 4'e 2016 güncellemesi gelmiş. Bildiğim kadarıyla MEB'in yaptığı engelle artık pil üzerinden root atılmıyor. İnternette bunun çözümünü araştırmama rağmen bulamadığım için bu konuyu açmam gerektiğini hissettim. Eğer pil üzerinden root atamayan varsa size bir yol sunayım. Aşağıdaki maddeleri uygularsanız başarılı bir şekilde root atmış olursunuz:
1. Öncellikle tabletinizi sıfırlayın ya da format atın.
2. Bu işlemi yaptıktan sonra(sıfırlama işleminden sonra) MDM Aktivasyon Sihirbazı gelmeden önce yaklaşık üç saniye dil seçme bölümü gelecek. Burada Türkçe dışındaki bir dili hızlıca seçin (Bakın hızlı olun!)(Eğer başarısız olursanız tableti tekrar kapatıp açıp deneyin.)Örnek: İngilizce, Fransızca, İspanyolca dilini seçebilirsiniz.
3. Daha sonra şifre isteyen bir kablosuza girin ve o anda karşınıza “e tab klavye" çıkması gerekiyorken farklı bir dili seçtiğiniz için o dilin klavyesi çıkacak.
4. Bunu yapmamızın amacı klavye üzerinden ayarlara bağlamaktır.
5.Daha sonra çıkan klavyede ''boşluk'' tuşuna basılı tutun ve en alttaki metne Türkçe karşılığı “Giriş yöntemini belirleyin." butonuna tıklayın.
6. Oradan da sizi otomatik bir şekilde Ayarlara bağlayacaktır. Daha sonrsa dilinizi tekrar Türkçe yapın. Geliştirici seçeneklerini açın. Usb hata ayıklamasını açın. Tabletinizi PC ye bağlayın.
7. Gerisini zaten biliyorsunuzdur.
Güncellenmiş tabletlerde bu metod çalışır. Ayrıca pilinizin %15 altında olması gerekmez. Tabii bizde sorunlar çözümsüz kalmaz. :D
Şimdi rahat bir şekilde tabletiniz keyfine bakın! :D

Screenshot_2016-02-14-22-57-17.png
Screenshot_2016-02-14-22-56-32.png

Kardeş 2016 güncellemesini nasıl aldınız yahu biz 2014'te kaldık o ilk güncellemede gitti mdm herşeyi durduruyor :S

rootu nasıl atıcaz artık mobagenie ile atılmıyor yardım edermisin sölediğin gibi yaptım ama root atamıyom

rootu nasıl atıcaz artık mobagenie ile atılmıyor yardım edermisin sölediğin gibi yaptım ama root atamıyom
Maalesef artık mobogenie den atılmıyor. Bir arkadaşımın da bu sorunu vardı fakat ne kadar uğraştıysam root atamadım. Belli ki MEB sıkı bir kısıtlama getirmiş. İleri süreçlerde yeni yöntemler bulursam buraya aktaracağım.

dil değiştirme gibi bişi gelmiyor maalesef başka bir yolu yok mu
Evet maalesef. Geliyor fakat sadece yarım saniye çıkıyor. Bunun böyle olduğunu bilmiyordum. Ve ayrıca USB hata ayıklaması da açılmıyor. Dediğim gibi MEB sıkı bir kısıtlama getirmiş.

Root rehberiyle ile ilgili detaylı bilgiyi yandaki YouTube adresinden bakabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı