E-Tab 5 General Mobile ekranında kalıyor

fastboot ekranına girebiliyormusunuz

nasıl yok

bir fotoğraf atanıza
Fastboot ekranı dediğiniz neresi? TWRP ekranı açılıyor tablette. Bu arada laptoptan deneyeyim dedim, BROM ERROR : S_FT_FORMAT_FAIL 4010 hatası çıktı. @626016 Sizin dediğinizle alakalı bir şey olsa gerek.

Edit: Options kısmından tiki kaldırınca checkSWver failed ! hatası çıktı. Bu dediklerimi laptoptayken yapabildim. Masaüstünde hiç download dedikten sonra tepki alamadım. Laptopı yanımda götüreceğim, dersten sonra yazdıklarınıza bakıp ders arasında fakültede de bir şeyler yapmaya çalışırım laptoptan. Olacaksa laptopta olacak gibi çünkü.

Hata bu. Dosya ismiyle mi alakalı anlamadım.
1699271139897.png

Son düzenleme:
Fastboot ekranı dediğiniz neresi? TWRP ekranı açılıyor tablette. Bu arada laptoptan deneyeyim dedim, BROM ERROR : S_FT_FORMAT_FAIL 4010 hatası çıktı. @626016 Sizin dediğinizle alakalı bir şey olsa gerek.

Edit: Options kısmından tiki kaldırınca checkSWver failed ! hatası çıktı. Bu dediklerimi laptoptayken yapabildim. Masaüstünde hiç download dedikten sonra tepki alamadım. Laptopı yanımda götüreceğim, dersten sonra yazdıklarınıza bakıp ders arasında fakültede de bir şeyler yapmaya çalışırım laptoptan. Olacaksa laptopta olacak gibi çünkü.
TWRP açılıyorsa ilk custom ROM deneyin isterseniz. Tüm verileri silip ResurectionRemix ROM'u flashlayabilirsiniz.

TWRP açılıyorsa ilk custom ROM deneyin isterseniz. Tüm verileri silip ResurectionRemix ROM'u flashlayabilirsiniz.
İlk başta daa belirttiğim gibi, ADB Sideload ile içine bi kere ROM dosyası attım. Ve kurdum ancak yine aynı ekranda takılı kaldı. Daha sonra ise, bu şekilde tablete dosya atamaz oldum, gözükmüyor depolama olarak tablet pc'de. Laptopta gözükür belki, onu 2 saat sonra deneyebilirim. Ama yine değişeceğini sanmıyorum.

twrp girebiliyorsanız clean wipe yapın ardından custom rom kurun
İlk başta daa belirttiğim gibi, ADB Sideload ile içine bi kere ROM dosyası attım. Ve kurdum ancak yine aynı ekranda takılı kaldı. Daha sonra ise, bu şekilde tablete dosya atamaz oldum, gözükmüyor depolama olarak tablet pc'de. Laptopta gözükür belki, onu 2 saat sonra deneyebilirim. Ama yine değişeceğini sanmıyorum.

İlk başta daa belirttiğim gibi, ADB sideload ile içine bir kere ROM dosyası attım. Ve kurdum ancak yine aynı ekranda takılı kaldı. Daha sonra ise, bu şekilde tablete dosya atamaz oldum, gözükmüyor depolama olarak tablet PC'de. Laptopta gözükür belki, onu 2 saat sonra deneyebilirim. Ama yine değişeceğini sanmıyorum.

Sistemi temizledinizmiay.

Ayrica sp tool iicin brom mode gereklidir.

Bu tablet aslında açılıyordu ama 4.4.4 sürüm yüklüymüş ve kullanmaya çalışırken sürekli reklam çıkıyordu. Ben de farklı bir ROM yükleyeyim dedim. Videolara bakarak yapabilirim diye düşündüm. İlk defa böyle bir işe kalkıştığım için galiba bir şeyi eksik veya yanlış yaptım (sanmıyorum, ne gösteriliyorsa onu yapmaya çalıştım ama bilemiyorum). Bir şeyler yaptıktan sonra General Mobile ekranında takılı kaldı. Bunun çözümlerine de baktım, "turkdevs stock Firmware installer" ile download basıp kabloyu tablete taktığım zaman kablo takıldı sesi geliyor, sonra çıktı sesi geliyor ve ekrana yine General Mobile yazısı geliyor, programda hiçbir ilerleme olmuyor. Yorumlara baktım, aynı sorunu yaşayanlar olmuş. Bu Firmware'in içinden USB'yi görmesi için gerekli install.bat dosyaları varmış, onları kurunca düzeliyor diyenler vardı. Denedim, o da olmadı bende. En doğru yardımı Sosyal'den alabilirim diye düşünüp konu açayım dedim. Kullandığım kabloda sorun yok, 1 kere ADB sideload ile içine dosya atabildim ancak attığım ROM'u kur deyince de açılmıyor. Şu an ADB sideload da çalışmıyor.

Yardımcı olabilir misiniz? Bütün Sosyal'i etiketledim gibi oldu ama, bu kategoride bilgili olanlar sizlersiniz. @Ninja Kaplumbağa @Peganeo @Bedirhan Özçelik @Kullanıcı311 @utkuymus @Umut Nas @Heribert Yavuz @626016 @bakgun66 @Dejuf @Dss kurt

Tabletin çökmüş tableti kapatmak için kapatma tuşu ve ses açma tuşu + ses kapama tuşuna uzunca basın sonra kapancaktır sonra TWRP recovery açmak için ses açma tuşu ve kapatma tuşuna basın TWRP açılacaktır oradan temizle bölümünden hepsini seç deyip temizleyin ardından USB kablo takın ve GApps+istediğiniz ROM'u bilgisayarınıza indirdikten sonra bu bilgisayarım kısmına gelip tableti bulup ROM'u herhangi bir boşluğa yapıştır deyin sonra cihaza gelmiş olacak ilk ROM ardından GApps dosyasını kurun bu kadar.

Tabletin çökmüş tableti kapatmak için kapatma tuşu ve ses açma tuşu + ses kapama tuşuna uzunca basın sonra kapancaktır sonra TWRP recovery açmak için ses açma tuşu ve kapatma tuşuna basın TWRP açılacaktır oradan temizle bölümünden hepsini seç deyip temizleyin ardından USB kablo takın ve GApps+istediğiniz ROM'u bilgisayarınıza indirdikten sonra bu bilgisayarım kısmına gelip tableti bulup ROM'u herhangi bir boşluğa yapıştır deyin sonra cihaza gelmiş olacak ilk ROM ardından GApps dosyasını kurun bu kadar.
Kanka bu ddiklerinizi hep yaptım zaten. USB kablo takınca bilgisayar görmüyor tableti.
Bi türlü yapamadık. En son bi şeyler denedik mtk usb driver mtk bypass ile brom mode falan denedim, BROM ERROR s_FT_DOWNLOAD FAIL 4008 hatası çıktı flash tool'da.

EDIT: Bir şeyler ypatık, ve stock eba ROM'u yükledik ve açıldı sonunda. Şimdi custom ROM atma zamanı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı