E ticaret nasıl yapılır?

Askan0109

Hectopat
Daha fazla  
Uzun zamandır e ticaret yapmak istiyordum yeni bilgisayar aldım asıl amaçlarımdan biri e ticaret yapmaktı. Ama biraz oyunlara daldım ve hevesimi aldım. Artık asıl amacıma dönebilirdim sizlerden ricam 0 bilgi ile karşınızda olan bana mala anlatır gibi neler yapmam gerektiğini söyler misiniz? Şu anlık Trendyol üzerinden yapmayı düşünüyorum AliExpress de olur hatta ikisi birden dahi olur bana iki siteninde algoritmasını anlatabilirsiniz. Ailem de bu konu hakkında maddi açıdan destek olacaklarını söylediler. Malum okumakta gözüm yok gibi onlarda farkındalar hayatımı bu şekilde kurtarmamı istiyorlar. Detayli şekilde bilgileriniz paylaşmanızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Matrixten çıkmaya mı karar verdin? 7/24 Lucifer ve Batuz izle dostum, onlar sana kutsal bilgiyi verecekler.

Edit: Dostum kendin site mi yazacaksın? E-Ticaret satış mı yapacaksın. Senden sonraki yorum kafamı karıştırdı. 🤣

Eğer satış yapacaksan önce şirket kurman gerek. Sonra kendine seri satabileceğin ürün bulman gerek.

Eğer üretimi sen yapacaksan, makine kullanmadan yaptığın ürünlerde esnaflar için vergi muafiyeti belgesi vardı adını unuttum. 750 bin TL'ye kadar şirket açmadan ve vergi ödemeden kazanç elde edebiliyosun.

Son düzenleme:
Ne kadar bütçeniz olduğuna göre değişir. Diyelim ki yeterli bütçeniz var, şu adımları izleyeceksiniz:
Herşeyden önce, ne satmak istediğinize karar verin ve bir isim bulun.
Birinci olarak bir şirket oluşturacaksınız. Vergi mükellefi olacaksınız.
İkinci olarak Trendyol ve Hepsiburada hesabı, ek olarak sosyal medya hesapları oluşturacaksınız.
Üçüncü olarak AliExpress veya eBay'den toplu ürün alacaksınız. Bu ürünleri ucuza getirmenizi sağlayacak.
Ürünlerin hazır resimlerini kullanarak veya kendiniz çekerek Trendyol ve Hepsiburadada, ek olarak da sosyal medya hesaplarınızda paylaşacaksınız.
Hemen her şey bir anda olmaz. Ticaret zaman, bilgi ve tecrübe gerektirir. Yeri geldiğinde batacak çıkacaksınız.
Ek olarak, ürünler için reklam satın alabilirsiniz.

Geri
Yukarı