Nasıl e-ticaret yaparım?

windroid

Hectopat
Arkadaşlar; N11, Hepsiburada gibi sitelerde ürün satmak istiyorum. Şu an hazırda var depom var. Benimle çalışacak birkaç kişi, vergi levham, şahıs şirketim var. Ürün tedariğini de hallederim varsayıyorum. Daha önce bir kargo firmasında çalıştığım için kargo bilgim de var.

Şimdiki sorunum ise bu ürünü nasıl satacağım. Reklamını nasıl yaparım veya reklam yapmaya ihtiyacım var mı, bu sitelerin satıcı arayüzleri kolay mı, bunun eğitimi var mı? Hiçbiri hakkında fikrim yok. Bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşların yardımını rica ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Trendyol ile başlayabilirsiniz. Trendyol Akademi sayesinde ücretsiz olarak bu işlemlerin dersini de alabilirsiniz. Gayet kolay anlatılıyor. Hatta sizin kargo anlaşması bile yapmanıza gerek kalmıyor. Onların anlaşmasını kullanarak düşük bir ücret karşılığında kargo gönderebiliyorsunuz. Ancak tabii ki bu sistemin de bir dezavantajı var: Komisyon.
Avantajları yok mu? Elbette var. Hem de fazlasıyla. Öncelikle çok fazla müşteri potansiyeli var. Her gün siteyi ziyaret eden milyonlarca müşteri var. İlla ki sizin ürünlerinize de denk gelecekler ve alacaklar. Kampanyalar var. Eğer katılırsanız ürünleriniz daha da yukarıda listelenecek. N11 ve Hepsiburada'da durum nasıldır bilmiyorum.

Satıcı arayüzü en kolay sistem Trendyol. Hem kolay hem de anında Trendyol Destek ekibinden yardım alabiliyorsunuz. Yıllardır e-ticaret ile uğraşıyorum. Trendyol, HepsiBurada, Çiçeksepeti, N11, AliExpress, Etsy gibi pazaryerlerinde mağazalar yönetiyorum. Açık ara farkla saydıklarım arasında bu işi en iyi yapan Trendyol'dur (evet AliExpress'den daha iyi olduğunu düşünüyorum destek konusunda).

Satış konusuna gelince kesinlikle reklama ihtiyacınız yok. Elbette reklam ile çok daha iyi olur ancak bu bir şart değil. Önemli olan ürününüzü elinizdeki imkanların en iyisi ile pazarlamak ve Buybox gibi avantajları yakalayabilmek.

Satıcı arayüzü en kolay sistem Trendyol. Hem kolay hem de anında Trendyol Destek ekibinden yardım alabiliyorsunuz. Yıllardır e-ticaret ile uğraşıyorum. Trendyol, HepsiBurada, Çiçeksepeti, N11, AliExpress, Etsy gibi pazaryerlerinde mağazalar yönetiyorum. Açık ara farkla saydıklarım arasında bu işi en iyi yapan Trendyol'dur (evet AliExpress'den daha iyi olduğunu düşünüyorum destek konusunda).

Satış konusuna gelince kesinlikle reklama ihtiyacınız yok. Elbette reklam ile çok daha iyi olur ancak bu bir şart değil. Önemli olan ürününüzü elinizdeki imkanların en iyisi ile pazarlamak ve Buybox gibi avantajları yakalayabilmek.
Hocam merhaba e ticarete başlama merakım var nerden başlayabilirim biraz yardımcı olabilir misiniz? Ne yapabilirim gibisinden. Şimdiden teşekkürler.

hocam merhaba e ticaret işine girmeyi planlıyorum yardım etme şansınız var mı kâr hesaplaması yapıyorum fakat kargo ücreti yüzünden kâr edememiş oluyorum bilmediğim bir durum mu var

Yeni konular

Geri
Yukarı