E1-1200 ve HD 7310 sistem için en uygun Minecraft sürümü

Kyraxxx

Hectopat
Daha fazla  
Eski bir PC'ye Minecraft yükleyeceğim. Yeni sürümünü yükledim fakat çok kasıyordu.
PC özellikleri şu şekilde,
E1-1200 1.4 GHz.
2 GB RAM.
HD 7310.
Bu PC'ye hangi sürümü indirmeliyim?
(Çok çok eski sürümleri önermeyin zevki olmuyor bu sefer.)

Optimizasyon modu. OptiFine sodiuma göre faha eski. Sodium OptiFine'den daha performanslıve yeni. YouTube'a OptiFine vs sodium yazarsanız aradaki performans farkını görürsünüz.

Peki bu Optimizasyon modları performans haricinde oyun deneyimime etki eder mi yani rahatsız eder mi?

OptiFine yerine sodium daha iyi olur. Onun dışında katılıyorum.
Sodium kurulumu daha zor diye Optifine önermiştim.
OptiFine, Sodium olayı nedir bu konuya biraz yabancıyım
Optimizasyon modları. Optifine uzun süredir var, Sodium daha yeni yeni gelişiyor, her ikisi de modsuz Minecraft'ta daha yüksek FPS veriyor ve Sodium, Optifine'dan da iyi. Sodium'u Fabric kurup mods klasörüne Sodium modunu atarak kurabilirsiniz.

Peki bu Optimizasyon modları performans haricinde oyun deneyimime etki eder mi yani rahatsız eder mi?
FPS harici oyuna hiçbir etkisi olmuyor. Optifine kurarsanız dinamik ışıklandırma özelliği (Elinizde meşale tutunca etrafı aydınlatması vb.) ve shader kurma özelliği de geliyor. Tabi bunları Fabric modları aracılığıyla Sodium'a da ekleyebiliyorsunuz.

Sodium kurulumu daha zor diye OptiFine önermiştim.

Optimizasyon modları. OptiFine uzun süredir var, sodium daha yeni yeni gelişiyor, her ikisi de modsuz Minecraft'ta daha yüksek FPS veriyor ve sodium, OptiFine'dan da iyi. Sodium'u fabric kurup mods klasörüne sodium modunu atarak kurabilirsiniz.

FPS harici oyuna hiçbir etkisi olmuyor. OptiFine kurarsanız dinamik ışıklandırma özelliği (elinizde meşale tutunca etrafı aydınlatması vb.) Ve shader kurma özelliği de geliyor. Tabii bunları fabric modları aracılığıyla Sodium'a da ekleyebiliyorsunuz.

Yok sadece belirtmek istedim. Sodium OptiFine kadar çok bilenen bir mod değil. Bu yüzden önerdim 😄.

Yeni konular

Geri
Yukarı