Çözüldü E2200 Mavi Ekran Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Dark Dean

Hectopat
Makaleler
1
Minidump dosyam: Yeni klasör (1).rar
Sistemim:
İşlemci: Intel(r) Pentium(R) Dual CPU E2200 @ 2.20GHz 2.19 GHz.
RAM: 4 GB DDR2 (henüz yeni aldım)
Ekran kartı: AMD ASUS EAH5450 series 1 GB.
Hard disk: Toshiba DT01ACA050 500 GB (henüz yeni aldım %72 sağlığı var)

Ekran görüntüsü 2021-08-31 072350.png
Ekran görüntüsü 2021-08-31 072615.png

Anakart: ASRock G41C-GS

BIOS: Eski.

Hard disk yeni aldığım için Microsoft'un kendi sayfasından Windows 10 Pro sürümünü yükledim. Tertemiz kurulum yaptım. İlk defa bugün 2 defa mavi ekran hatası aldım.

@Enes3078 daha önce de mavi ekran hatası hakkında çok büyük bir yardımınız dokundu eğer müsaitseniz yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleme:
Çözüm
Minidump dosyaların sorunu harddiskinde gösteriyor. Sorun ise yeterli zamanda cevap vermemesiymiş. Aldığın yere geri göndersen iyi olur.

1630516714139.png

1630516731221.png
Minidump dosyaların sorunu harddiskinde gösteriyor. Sorun ise yeterli zamanda cevap vermemesiymiş. Aldığın yere geri göndersen iyi olur.

Eki Görüntüle 1155361

Eki Görüntüle 1155362

Bu çok kötü oldu. Tamiri ya da bir oluru yok mu? Böyle kullanmak daha fazla zarar verir mi?

Eki Görüntüle 1155361

Eki Görüntüle 1155362

Çok teşekkür ederim cevaplarınız için.

Bu çok kötü oldu. Tamiri ya da bir oluru yok mu? Böyle kullanmak daha fazla zarar verir mi?

Bozuk sektörler var. Tamir edilecek türden bir disk değil bana kalırsa. Sektörler elle kapatılsa yakında yeni bozuk sektörler baş gösterecektir. Muhtemelen aldığınız HDD 2. el. Size tavsiyem sıfır olarak bir depolama birimi satın alın zira 2. el olan her üründe bu sorunla karşılaşmanız mümkün. Hatta bütçeniz yeterse 120 GB SSD de alabilirsiniz ve Windows'u ona kurarsınız.

Bozuk sektörler var. Tamir edilecek türden bir disk değil bana kalırsa. Sektörler elle kapatılsa yakında yeni bozuk sektörler baş gösterecektir. Muhtemelen aldığınız HDD 2. el. Size tavsiyem sıfır olarak bir depolama birimi satın alın zira 2. el olan her üründe bu sorunla karşılaşmanız mümkün. Hatta bütçeniz yeterse 120 GB SSD de alabilirsiniz ve Windows'u ona kurarsınız.

Bugün bilgisayarı açtım ve mavi ekran almadım. 250 GB Samsung 860 EVO SSD alacaktım fakat bütçem yetmedi. İkinci el alındı. Abim de kontrol etmeden almış. Elimde kaldı anlayacağınız. Çok teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı