E2220 sisteme Mac kurma

İlker Uzunboy

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Malatya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba ben Mac os x işletim sistemini bilgisayarımda denemek istiyorum orta düzey bir bilgisayar kullanıcısıyım yardımlarınızla aşağıda yazacağım sisteme os kuracağız. İnşallah dışlamazsınız beni :rolleyes:

-Anakart bilgim olmadığını şimdiden belirteyim-

Mesaj atıyor mu diye deniyorum birazdan editlerim. :like:

edit: Mesaj atıyormuş ( Yok canım! Mesaj atıyor! ;) ceza yemiştim o yüzden,neyse ) birazdan bilgisayarın tüm özelliklerini editleyeceğim!

Anakartım:

Sanırsam ses kartı ile ilgili bir şeyler yinede atayım. ;)

Ekran kartı:

(not: Antik çağdan kalmadır. Kendisi DDR2 dir. )

Ağ bağdaştıcısı:

Depolama - Harddisk vs.. (sata kablosu kullanıyor) :

Bu da artık neyse:

Orta düzey bir kullanıcıdan çok üst bilgiler beklemek suç olur eğer bilgisayar hakkında eksik bilgiler vermişsem beni uyarın ve hangi programla hangi özellikleri yazmamı istiyorsanız hemencecik buradan paylaşırım. :)

BIOS'dan bir kaç görsel:

ÖNEMLİ: ARK | Intel® Pentium® Processor E2220 (1M Cache, 2.40 GHz, 800 MHz FSB)

Bu da işlemcimin tam özellikleri. Gördüğüm kadarıyla Virtualization Technology desteklemiyor. Sorun çıkarır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kurulabilir 64 bit desteği var... Ekran kartını da tanır problemsiz... Anakarttan şüpheliyim..

Ne yapmalı denemelimiyim?

edit: Hangi mac os x dosyasını indirmeliyim? Denemeye değer mi? Şansım nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yalnız şöyle bi sorun var konuya editledim işlemci Virtualization Technology desteklemiyor. Forumda bir konu gördüm arkadaş bu desteklemezse mac os x kurulmaz demiş. Ne diyorsunuz?

- - - Güncellendi - - -

Işlemcide Sanallaştırma teknolojisi yok. Kuramazsın.

Tamamdır teşekkürler. :)

Sanallaştırma teknolojisi sizin düşündüğünüz virtualboxta kurulamıyor... ML2 kurulumunda gereksiz...

ML2 yada Niresh 10.8.2.. ikisini de deneyin.. Youtubede kurulum videoları mevcut..

Siz hangisini ilk önce kurmamı önerirsiniz? Çünkü pek ufak rakam değil mac os x kurulum dosyası...

Edit: Bu arada bios arayüzünü attım. Oralardan düzenlenecek bir yer var mı? yani mac'e uyarlanacak?

- - - Güncellendi - - -

Flood yapıyorum kusura bakmayın ama Recep Abi'yi bekliyorum konuya.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı