E36 alınır mı?

Efe Kaya

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar üniversite için BMW E36 almayı düşünüyorum 50-60 bin TL aralığına. 10 bin TL masrafla eksiklerini sorunlarını düzelteceğim. Sonrasında da eğer 320'nin altında alabilirsem M54 motor swaplamayı düşünüyorum fakat araba 30 ila 23 yaşında araba sizce alınır mı?

Kaporta aksamı çıkma olarak rahat bulunuyor. Yürür aksamda milyon tane üretici firma var. İç mekanda ise basit parçalar 3D yazıcı ile basılıyor veya revizyon edilebiliyor.
O zaman alınabilir benim için masraf konusunda 20 25 bin tl ye kadar çıkabilirim zaten. Araba genel anlamıyla ucuz temizi 55 den başlıyor.

E46 altının sıkıntılı olduğunu söylüyorlar hocam.
Doğrudur. Hatta alt şasileri yırtılıyor yani alt kısmı deliniyor. ''Subframe Crack'' deniyor bu olaya. E36'larda daha nadir yaşanıyor diye hatırlıyorum.
Arkadaşlar üniversite için BMW E36 almayı düşünüyorum 50-60 bin TL aralığına. 10 bin TL masrafla eksiklerini sorunlarını düzelteceğim. Sonrasında da eğer 320'nin altında alabilirsem M54 motor swaplamayı düşünüyorum fakat araba 30 ila 23 yaşında araba sizce alınır mı?
Aslında compact alabilirsin 318ti düzgün bulabilirsen. içinde M44B19 motor bulunur. Yapılırsa keyifli makinedir. Hatta Garage AlpineStar'da yapıldı 1 tane gümüş renginde. 500 HP galiba yanlış hatırlamıyorsam.
Compact'lar hafiftir. E36 Coupe'ye göre büyük bir uzunluk farkı yok hatırladığım kadarıyla.
İleride belki Kırmızı bir E36 Compact alıp S50B32 swaplama düşüncem var. Alt takımı da komple M3'e çeviririm belki.
Renk fark ediyor mu acaba. İstediğiniz bir renk var mı ?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı