E36 alınır mı?

Doğrudur. Hatta alt şasileri yırtılıyor yani alt kısmı deliniyor. "Subframe Crack" deniyor bu olaya. E36'larda daha nadir yaşanıyor diye hatırlıyorum.

Aslında compact alabilirsin 318Ti düzgün bulabilirsen. İçinde M44B19 motor bulunur. Yapılırsa keyifli makinedir? Hatta Garage AlpineStar'da yapıldı 1 tane gümüş renginde. 500 HP galiba yanlış hatırlamıyorsam.
Compact'lar hafiftir. E36 Coupe'ye göre büyük bir uzunluk farkı yok hatırladığım kadarıyla.
İleride belki Kırmızı bir E36 Compact alıp S50B32 swaplama düşüncem var. Alt takımı da komple M3'e çeviririm belki.
Renk fark ediyor mu acaba? İstediğiniz bir renk var mı?

Hocam compactları cidden hiç beğenmiyorum. Zaten ben coupeciyim dediğiniz gibi uzunluk yok.
Doğrudur. Hatta alt şasileri yırtılıyor yani alt kısmı deliniyor. ''Subframe Crack'' deniyor bu olaya. E36'larda daha nadir yaşanıyor diye hatırlıyorum.

Aslında compact alabilirsin 318ti düzgün bulabilirsen. içinde M44B19 motor bulunur. Yapılırsa keyifli makinedir. Hatta Garage AlpineStar'da yapıldı 1 tane gümüş renginde. 500 HP galiba yanlış hatırlamıyorsam.
Compact'lar hafiftir. E36 Coupe'ye göre büyük bir uzunluk farkı yok hatırladığım kadarıyla.
İleride belki Kırmızı bir E36 Compact alıp S50B32 swaplama düşüncem var. Alt takımı da komple M3'e çeviririm belki.
Renk fark ediyor mu acaba. İstediğiniz bir renk var mı ?
Ve aklıma m54b25 motor var.

Hocam compactları cidden hiç beğenmiyorum. Zaten ben coupeciyim dediğiniz gibi uzunluk yok.
Compact olsaydı arka süspansiyon E30 ile aynı olduğundan biraz daha iyi olurdu. Ve diyatları daha ucuz diye hatırlıyorum. Saç konusuna gelirsek dikkat etmek lazım. C sütunu hasarlı araç almayın, ona dikkat edin. Hava akış metresine bakmak lazım. Bazıları onu MAF sensörüne geçiriyor ama iyi kit lazım. Elektrik tesisatına bakın. Özellikel ABS tesisatına. Genellikle o yaştaki araçlarda ABS motorunun kömürü bitiyor ya da kablolar yıprandığından kopuyor.

M54B25 Almayın bence. Keyif vermeyebilir M54B30 gibi. M50B25 swaplayabilirseniz swaplayın. Yanına 325i veya M3 headers ile güzel gider. Bir de K&N açık hava filtre kiti. Tabii bütçeniz yeterse. 50-60 bin ₺'ya 320i zor. M54B30 swaplayın gitsin 318 veya 316'ya. Yalnız swap zor iştir. Motor koydum bitti diyerek bitmez. Elektrik tesisatı gibisinden önemli parçaları da temin etmeniz gerekir sorunsuz binmek için. @Onatygt hocamın da dediği gibi ABS tesisatına ve Akışmetreye bakman lazım. Düzgün bulursanız kasası,diriliği,alt takımı vs. alın gitsin. Her geçen gün değeri artıyor E36'ların.
Olmadı M54B30 bulamadıysanız M54B28 veya M54B25 bakın. Stroker yaparsınız 3.0'a ya da 3.2'ye.
M50'lerde de öyle. M50B25 bulursanız 2.8 veya 3.0'a stroker yapabilirsiniz.

Arabalarla pek ilgim yoktur ancak kuzenim gerçekten temizini almıştı fakat başı dertten çıkmadı en son dayanamayıp sattı. Biraz şans işi. Bu parayı daha genç bir arabaya vermenizi tavsiye ederim, metal yorgunluğu diye bir şey de var.

Compact olsaydı arka süspansiyon E30 ile aynı olduğundan biraz daha iyi olurdu. Ve diyatları daha ucuz diye hatırlıyorum. Saç konusuna gelirsek dikkat etmek lazım. C sütunu hasarlı araç almayın, ona dikkat edin. Hava akış metresine bakmak lazım. Bazıları onu MAF sensörüne geçiriyor ama iyi kit lazım. Elektrik tesisatına bakın. Özellikel ABS tesisatına. Genellikle o yaştaki araçlarda ABS motorunun kömürü bitiyor ya da kablolar yıprandığından kopuyor.
Otopark.com dan Sinan Koç'un E36 compact videosunu izledim Style 18 jantlarla araba çok hoş durmuş 3.18ti gerçekten performansı da iyi compact da bakabilirim belki.

Son düzenleyen: Moderatör:
Otopark.com dan Sinan Koç'un E36 compact videosunu izledim Style 18 jantlarla araba çok hoş durmuş 3.18ti gerçekten performansı da iyi compact da bakabilirim belki.
Ben de izlemiştim o videoyu. Araç bayağı güzel kondüsyondaydı. Fena değildi yani. E30 M3 Replica yapıldı tırmanma için. SSWORKS' te beyin ve elektrik tesisatı düzenleniyordu. Hatta o aracın içinde de 318is ve 318ti 'da bulunan motor vardı ITB'li. Hatta önceki mesajımda bahsettiğim gri bir 318ti'ın kendi motorundan turbo+ forged piston vs. parçalarla 450-500 HP civarı güç çıkarmışlardı.

Ben de izlemiştim o videoyu. Araç bayağı güzel kondüsyondaydı. Fena değildi yani. E30 M3 Replica yapıldı tırmanma için. SSWORKS' te beyin ve elektrik tesisatı düzenleniyordu. Hatta o aracın içinde de 318is ve 318ti 'da bulunan motor vardı ITB'li. Hatta önceki mesajımda bahsettiğim gri bir 318ti'ın kendi motorundan turbo+ forged piston vs. parçalarla 450-500 HP civarı güç çıkarmışlardı.
Bana beygiri önemli değil 115 lik 1.8 140 lık 2.0 da yeter, bmw olması ve arkadan itiş olması yeter bana.

8 yıldır 1994 model E36ya biniyorum hâlâ daha bende ve iyi ki de almışım değiştirmeyi de düşünmüyorum. 8 yılda yağ bakımı, antifriz ve silecek hariç 1 defa sanayiye gidip alt takım değiştirdim gayet de sağlam bir araç üstelik kullandığım yolda öyle sıfır asfalt falan değil stablizeside var, köy yolu da var ama arkadaşlarında dediği gibi temizini bulman lazım ki bu da biraz zor olur.

Hocam konuyu hortlattığım için özür dilerim ama 19 ocak 2023 itibari ile hala e 36 alınırmı ? :D
Konu ile ilgili düşünceleriniz neler

Geri
Yukarı