E4400 sistem için Windows 8 vs 8.1

Kendook

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selam dostlar, sistemim şu şekilde;
2.5 GB DDR 2 RAM.
160 GB HDD.
Core 2 Duo E4400 2.20 GHz

Bu siteme hangi işletim sistemini kurmalıyım? Windows 8 mi yoksa Windows 8.1 mi? Hangisi daha az kasma yapar?

Windows 8'in desteği zaten kesildi. Windows 8.1 deneyebilirsiniz ama E4400 ile çok performans beklemeyin E4600 ile bende verim alamıyordum Windows 7'ye benzer performans alırsınız.

Windows 8'in desteği zaten kesildi. Windows 8.1 deneyebilirsiniz ama E4400 ile çok performans beklemeyin E4600 ile bende verim alamıyordum Windows 7'ye benzer performans alırsınız.

8'in desteğinin kesildiğini bilmiyordum. O zaman 8.1 kurmam lazım. Teşekkür ederim arkadaşlar yardımlarınız için. 😇

Windows 10 denedim fazlasıyla kasma var. O yüzden Windows 8 ile 8.1 arasında kalmıştım.
Windows 10'u zaten 2GB RAM ile kullanamazsın. En az 4GB olması gerek. Orada önerilen LTSC sürümü RAM'i daha az kullandığı ve HDD ile optimize çalıştığı için belirtildi. Denemekten zarar gelmez. En azından Microsoft'un en güncel sistemini kullanmış olursunuz.

Windows 10'u zaten 2 GB RAM ile kullanamazsın. En az 4 GB olması gerek. Orada önerilen LTSC sürümü RAM'i daha az kullandığı ve HDD ile optimize çalıştığı için belirtildi. Denemekten zarar gelmez. En azından Microsoft'un en güncel sistemini kullanmış olursunuz.

Anladım, şu an için Windows 8.1 kurmayı düşünüyorum eğer verim alamaz isem dediğiniz sitemi kuracağım, teşekkür ederim.

Geri
Yukarı