E4500 sistem CS:GO kaldırır mı?

LGA 1156 anakartlar bile çok pahalı. Eğer AliExpress Avusturalya üzerinden ülkemize anakart getirme imkanımız olsaydı 150TL civarlarında anakartlar bulunuyor.

İşte hocam 3000 TL falan geçerse düşünüyorum öyle bir şey yapmayı.

Yanlış anlama senin için küçük bir önerim var ucuz ve F/P olduğunu düşündüğüm. i5-2400 2. el fiyatı 350 400 civarı pazarlık yaparsan indirebilirsin, anakartta h-61m modeli Gigabyte'nin dükkanda eskiden uzun süre kullanmıştık ve gayet de stabil çalışıyor 1155 sokete sahip, 4 GB RAM DDR3 ortalama tanesi 150-200 bandında, ekran kart konusu biraz karmaşık o da bütçene göre ayarlanabilir tabii bunların hepsi 2. el fiyatlandırması, bu duruma bizi sokanlar utansın. :)

Yanlış anlama senin için küçük bir önerim var ucuz ve F/P olduğunu düşündüğüm. i5-2400 2. el fiyatı 350 400 civarı pazarlık yaparsan indirebilirsin, anakartta h-61m modeli Gigabyte'nin dükkanda eskiden uzun süre kullanmıştık ve gayet de stabil çalışıyor 1155 sokete sahip, 4 GB RAM DDR3 ortalama tanesi 150-200 bandında, ekran kart konusu biraz karmaşık o da bütçene göre ayarlanabilir tabii bunların hepsi 2. el fiyatlandırması, bu duruma bizi sokanlar utansın. :)

Onun yerine gitsin Athlon 3000G alsın bir de AM4 anakart. Daha uyguna hem ekran kartını halleder hem de yeni sistem olur. 8 GB tek kanal RAM alır başlangıç olarak.

Onun yerine gitsin Athlon 3000G alsın bir de AM4 anakart. Daha uyguna hem ekran kartını halleder hem de yeni sistem olur. 8 GB tek kanal RAM alır başlangıç olarak.

Tek kanal olmaması daha iyi fiyat performans açısından iyi olur onun için ama ben Intel'ciyim fiyat konusunda da Intel 2. el de yüzü güldürüyor AMD'lerin 2. el anakart ve işlemci piyasası pahalı.

Varsa 2. el APU da alabilirim ama o aşar sanırım 8 + 4 ya da 8 + 2 RAM takarsam sırf tek 2 GB ı APU kart a veririm 8 GB bana kalır

O iş öyle olmuyor maalesef. Tamam öyle ama 8+2 olmuyor. 2 GB DDR4 bellek yok çünkü. Yani benim bildiğim en düşük 4 GB var.

Çift kanal her zaman performans açısından iyidir ama dediğim sistem bence hala gayet mantıklı geliyor ve senin önerdiğin işlemci benim toplam yazdığım hepsinin fiyatına denk geliyor. :D

Çift kanal her zaman performans açısından iyidir ama dediğim sistem bence hala gayet mantıklı geliyor ve senin önerdiğin işlemci benim toplam yazdığım hepsinin fiyatına denk geliyor. :D

Amaaa. Şimdi maalesef APU sistem daha mantıklı geldi bana açıkçası. Ayrıca işlemci 600 anakart 300 RAM 300 TL civarı olması lazım.

Geri
Yukarı