Çözüldü E4500 Windows 7'de setuplar çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

T.arda06

Femtopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhaba. Dün forumdan aldığım olumlu geri dönüşler ile Windows 7 Ultimate 64 Bit kurdum bilgisayarıma. Fakat aynı formattan önce kullandığım Windows 10'da da olduğu gibi programların ve genellikle setupların çoğu ya çalışmıyor veya açılıyor fakat yükleme işleminde hata veriyor. Bu işten hiçbir şey anlamadığım gibi bilgisayarın driverlarını da kuramamış bulunuyorum. Bir tek kablosuz Wi-Fi anteninin driveri yüklendi. Onun dışında runtimelar ve ekran kartı driverım gibi önemli setuplar çalıştırılınca hata veriyor.

Sistem gereksinimlerim şöyle:

• Intel(R) Core(tm)2 Duo CPU E4500 @ 2.20GHz 2.20 GHz.
  • RAM 2,00 GB.
  • GeForce GT 630 1 GB.
  • 128 GB SSD.
  • 500 GB HDD.
  • Windows 10 Pro.
  • X64-based PC.

Bu arada daha önceki formatlarda hiç buna benzer bir problem yaşamamıştım.

Çözüm
Ya hocam bu bilgisayardan ve işletim sistemlerinden anlayan birisi gelebilir mi Discord'dan? Ya bilgisayarcımız vardı tanıdık kendim baktım yapamıyorum ona vereyim dedim oda becerememiş. Bu son çare tüm bilgisayarı fabrikadan çıkmışa sıfırlayacağım son çare. Lütfen birisi bana ulaşsın anakart HDD SSD her şeyi sıfırlayacağım sıfırlayabildiğim. Birisi Discord bıraksın veya sesli bir şekilde konuşabileceğim herhangi bir adres isim veya başka bir şey bilmiyorum. Ama çıldırmak üzreyim.

Sorunun ne olduğunu çözdüm. Aslında böyle bir şeyi nasıl hesaba katmadım bilmiyorum fakat ben setupları Windows 10 olan bir PC'den yükleyip Windows 7 de açtığım için setuplar hata veriyordu. Sonra bir arkadaşım sağ olsun flash olmadan kurulum yapmamı sadece kullandığım Wi-Fi cihazının driverını kurmamı istedi. Sonra kurulumu tamamen internet üzerinden ve çoğunluklada driver pack in yardımlarıyla kurdum. Fakat Windows 7 ve 8.1'in destekleri kesilmiş. O yüzden mecburen Windows 10 Pro Lite versiyonu kurdum. Bu forumda bana yardımcı olan herkese teşekkür ederim.
Alakası yok çünkü belli ki hiçbir program girilmiyor bu bir virüs olabilir. Bende yaşamıştım açamıyordum hiçbir şey. Size tavsiyem sıfırdan format atın hatta Low Level Format atın tercihim.
Virüs değil. Daha yeni temiz 0 dan format attım. Fakat bir tek önemli yazılımları indiremiyorum. Directx,ekran kartı driverı v.b. fakat opera gx ve wifi anteninin driver ı sorunsuz kurulmuştu. Bilmiyorum hdd imde de virüs olabilir. Garry's Mod oynamayı seviyorum fakat indirdiğim modlardan birisinden virüs bulaşmış olabilir çünkü hdd imde çok fazla oyun var ve sıfırlamaya kalkarsam muhtemelen tekrar indirmem 3-4 günümü alır. Ama gerekirse sıfırlarım sıkıntı değil.

Ara yüzü ben yaptım fakat eğer cidden Windows'tan kaynaklıysa gidip bir de Microsoft'un sitesinden indirmeli.

Hocam virüs değil benim Windows 10 da da benzer sorunlar yaşanıyordu. Baktım Windows 10 bana kafayı yedirtecek dedim Windows 7 kurayım. SSD de kuruluydu sistem SSD'yi sıfırlayıp temiz Windows 7 kurdum fakat ISO dosyasını Technopat'daki tüm Windows 7 sürümleri makalesindeki linken indirip kurmuştum.

Ama format atmadan önce Update güncelle ve bir antivirüs yükleyip dene.

Virüs değil. Daha yeni temiz 0'dan format attım. Fakat bir tek önemli yazılımları indiremiyorum. DirectX, ekran kartı driverı vb. fakat Opera GX ve Wi-Fi anteninin driver ı sorunsuz kurulmuştu. Bilmiyorum HDD imde de virüs olabilir. Garry's Mod oynamayı seviyorum fakat indirdiğim modlardan birisinden virüs bulaşmış olabilir çünkü HDD imde çok fazla oyun var ve sıfırlamaya kalkarsam muhtemelen tekrar indirmem 3-4 günümü alır. Ama gerekirse sıfırlarım sıkıntı değil.

İşte şimdi neden aynı hataların tekrarladığı yüksek ihtimalle belli oldu dediklerimle alakası olmasa da bir dene özellikle antivirüs olayını.
Kaspersky veya Malwarebytes'dan birini yükle komple PC'yi tara.
Gene devam ederse HDD ile beraber tüm PC'yi sıfırlaman gerekcek.

Son düzenleme:
Virüs değil. Daha yeni temiz 0'dan format attım. Fakat bir tek önemli yazılımları indiremiyorum. DirectX, ekran kartı driverı vb. Fakat Opera GX ve Wi-Fi anteninin driver ı sorunsuz kurulmuştu. Bilmiyorum HDD imde de virüs olabilir. Garry's Mod oynamayı seviyorum fakat indirdiğim modlardan birisinden virüs bulaşmış olabilir çünkü HDD imde çok fazla oyun var ve sıfırlamaya kalkarsam muhtemelen tekrar indirmem 3-4 günümü alır. Ama gerekirse sıfırlarım sıkıntı değil.

Hocam bende diyorum ki bu virüs diyorum. Sağ solu belli olmaz bende diyorumk bak sıfır format kurup 1 saatte yanlışlıkla virüs soktum bu mu imkansız değil.

Hocam bende diyorum ki bu virüs diyorum. Sağ solu belli olmaz bende diyorumk bak sıfır format kurup 1 saatte yanlışlıkla virüs soktum bu mu imkansız değil.

Zaten oyun alanında da girme durumu var bir komple PC'yi tarasın tekrardan kurmak istemiyorsa (tabii antivirüs ü kurdurursa) sonra denesin olmazsa komple format atsın.

Zaten oyun alanında da girme durumu var bir komple PC'yi tarasın tekrardan kurmak istemiyorsa (tabii antivirüs ü kurdurursa) sonra denesin olmazsa komple format atsın.
Tamam antivirüsü denerim fakat windows u nasıl güncelleyeceğim? Windows update çalışmıyordu denediğimde ama bir daha deneyeceğim olmaz ise microsoftun forumundan bakarım muhtelemen

Tamam antivirüsü denerim fakat Windows'u nasıl güncelleyeceğim? Windows Update çalışmıyordu denediğimde ama bir daha deneyeceğim olmaz ise Microsoft'un forumundan bakarım muhtelemen.

Windows 7 en güncel sürüm yaz Microsoft'un sitesine gir oradan indir.

Bunu indir

Windows 7 en güncel sürüm yaz Microsoft'un sitesine gir oradan indir.

Bunu indir.

Bu 32 Bit içinmiş pardon 64 Bit için olanı bu.

Hocam şüphelendiğimiz gibi. Kaspersky'nin setup ı açılıyor fakat PC de .net Framework yok. Yüklemeye kalkıyor server ile bağlantı kuramayıp başaramadık diyor ve kapatıyor. O yüzden bence de virüs. Sabah işlerimi halledikten sonra ilk iş bilgisayara temiz bir format atacağım. Her iki diske de. Ayrıca elimde kardeşimin bilgisayarı var flash ı bilgisayar kendi kendine açmaya kalkmazsa onun bilgisayarından tüm flash bellekleri formatlayıp Windows 7'yi bir daha kuracağım. Elinizde güncelleme gerektirmeyen bir versiyonu varsa lütfen linkini bırakırsanız sevinirim.

Yok hocam format atmasın Low Level Format atsın bu virüs bende gitmedi o ise Low Level Format atmalı bende anakarta işlememişti diskten hemen hallettim bende + RAM'imi düşürdü o zamanlar 4'tü kullabileceğim 200 MB vardı disk 100 CPU 99 RAM 98 falandı düşünün onda bu yok gibi bir taratsın en ufak şey çıkarsa hemen format.

Yok hocam format atmasın Low Level Format atsın bu virüs bende gitmedi o ise Low Level Format atmalı bende anakarta işlememişti diskten hemen hallettim bende + RAM'imi düşürdü o zamanlar 4'tü kullabileceğim 200 MB vardı disk 100 CPU 99 RAM 98 falandı düşünün onda bu yok gibi bir taratsın en ufak şey çıkarsa hemen format.

Hocam zaten antivirüsten kurtarır gibime geliyor ama kurtarmazsa durumla siz ilgilenirsiniz. Low Level Format derken ne dediğinizi anlamadım çünkü.

Hocam zaten antivirüsten kurtarır gibime geliyor ama kurtarmazsa durumla siz ilgilenirsiniz. Low Level Format derken ne dediğinizi anlamadım çünkü.

Hocam Low Level Format şu biz formatlarken sifirdan tam temizlenmiyor sadece yer açıyor KB'ler falan duruyor onları temizler ve disk düzeltir düzeltirken kökten temizler ondan virüste gider yani bad sector da varsa düzelir veya iptal eder yani virüs çıkartırken diski hızlandırıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı