E5 2683 VirtualBox sanal makine yavaşlıyor

yalcindaganil

Hectopat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Sistemim:
  • E5 2683 V3 (çift) 28 çekirdek/ 56 threads.
  • X99 DDR4
  • 64 GB RAM.
  • GTX 1050 Ti.

Arkadaşlar, VirtualBox'ta 30-40 tane sanal makine açtığımda bilgisayar işlemleri zor yapıyor. Ama 15-20 tane açtığımda işlemleri yapabiliyor.
Sizce işlemci gücü yetmiyor mu yoksa ek olarak bir şeyler yapılabilir mi?
Sanal makine: Win XP, 512MB RAM, 1 çekirdek.

Sistemim:
  • E5 2683 V3 (çift) 28 çekirdek/ 56 threads.
  • X99 DDR4
  • 64 GB RAM.
  • GTX 1050 Ti.

Arkadaşlar, VirtualBox'ta 30-40 tane sanal makine açtığımda bilgisayar işlemleri zor yapıyor. Ama 15-20 tane açtığımda işlemleri yapabiliyor.
Sizce işlemci gücü yetmiyor mu yoksa ek olarak bir şeyler yapılabilir mi?
Sanal makine: Win XP, 512MB RAM, 1 çekirdek.
Darboğazın neyden kaynaklandığını bulsak olacak aslında. Disk kullanımı %100 oluyor mu ana makinede?.

Yani hayvan gibi sisteminiz var hocam, o sistemde normalde 128 tane Windows çalıştırabilmeniz gerek. Bir yerde bir darboğaz var.

Yok hocam çalıştırıyorum çalışmasında sorun yok. İçerisinde autohotkey üzerinden çalıştırdığım bir makro var her birinde de sırayla çalışıyor fakat süreyi atlıyor yani zamanında giriş yapamıyor ya da giriş yapamıyor yoruluyor onu demek istedim. 15-20 tane kullanırken sorun olmuyor alışıyor işi görüyor.

Yok hocam çalıştırıyorum çalışmasında sorun yok. İçerisinde autohotkey üzerinden çalıştırdığım bir makro var her birinde de sırayla çalışıyor fakat süreyi atlıyor yani zamanında giriş yapamıyor ya da giriş yapamıyor yoruluyor onu demek istedim. 15-20 tane kullanırken sorun olmuyor alışıyor işi görüyor.
Programda ya da scriptinizde bir optimizasyon hatası olabilir mi? Fazla recursion kullanımı ile bi kasma falan?

Onun hakkında bilgim yok hocam VMware ile bir fark olur mu? 3B açık bu arada. Ekran kartı kullanımı var. Sistem yoruluyor 40 tane sanal işlem yaparken.
İşte hocam neyin yorulduğu önemli.
Autohotkey scripting bilsem kodu isteyip baştan yazardım da isterseniz kodu atın bakayım.

İşte hocam neyin yorulduğu önemli.
Autohotkey scripting bilsem kodu isteyip baştan yazardım da isterseniz kodu atın bakayım.

Kodlar şifreli hocam satın alınma. O yüzden erişemiyorum. Kısacası anlatayım. Kodlarda yönlendirme mevcut. Yani .exe başlatıyor Excel'den veri çekip onu başlatıyor sonra oyuna giriş yapıyor ve belirlenen süre sonrasında kill.exe ile çıkış yaptırılıyor. Her bir sanalın bunu yaptığını varsayalım. Bilgisayar 30-40 sanalda yoruluyor yetişemiyor. Mesela her biri birbiri ardına giriş yaptığını düşünelim bir sorun yok bu şekilde. Yani 15-20 tane sanalı çalıştırdığımda girişler yapılabiliyor. Ama iş 30-40 sanal olunca normalde 30 saniyede giriş yapan sistem 1 dakikaya kadar çıkabiliyor bu da verimsizliği artırıyor. O yüzden işime yaramıyor. Bu sorunu çözebilme imkanım varsa çözmek istiyorum.

Kodlar şifreli hocam satın alınma. O yüzden erişemiyorum. Kısacası anlatayım. Kodlarda yönlendirme mevcut. Yani .exe başlatıyor Excel'den veri çekip onu başlatıyor sonra oyuna giriş yapıyor ve belirlenen süre sonrasında kill.exe ile çıkış yaptırılıyor. Her bir sanalın bunu yaptığını varsayalım. Bilgisayar 30-40 sanalda yoruluyor yetişemiyor. Mesela her biri birbiri ardına giriş yaptığını düşünelim bir sorun yok bu şekilde. Yani 15-20 tane sanalı çalıştırdığımda girişler yapılabiliyor. Ama iş 30-40 sanal olunca normalde 30 saniyede giriş yapan sistem 1 dakikaya kadar çıkabiliyor bu da verimsizliği artırıyor. O yüzden işime yaramıyor. Bu sorunu çözebilme imkanım varsa çözmek istiyorum.
Kapalı kaynak koda yorum yapamam hocam malesef. İnternet tarafından bir darboğaz yaşamıyorsa yorumum yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı