E5200 Sistem Upgrade vs Yeni Sistem

evrenors

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayar bilgim çok iyi değil yorumlarınızı bekliyorum. Aşağıdaki özelliklerde emektar bir bilgisayarım var;
  • System Model: 945GCM-S2L
  • Processor: Pentium(R) Dual-Core CPU E5200 @ 2.50GHz (2 CPUs), ~2.4GHz
  • Memory: 4096MB RAM
  • Card name: AMD Radeon HD 6570
  • Everest 250 watt kasa

Bilgisayarım ev bilgisayarıdır, oyun delisi değilim ama oyunları rahat açabilecek özellikle render işlemi yapılırken intenette olsun ya da oyunlarda olsun rahat edebileceğim bir PC almam gerekiyor. Ama ekonomik bütçe de buna pek uygun değil.

1500 TL gibi bir rakam ayırabilirim. Technopat'ın tavsiye sistemine de baktım iyi gibi duruyor fakat benim aklımdan şöyle bir şey geçiyor. Yeni bir bilgisayar almak yerine elimdeki bilgisayarın parçalarını kullanarak yavaş yavaş en iyi bir sistem bilgisayar yapabilir miyim?

Örneğin anakartım öyle bi olmalı ki E5200 çalıştırsın ama ilerde i7 takabileyim.
Elimdeki ekran kartını desteklesin ama ilerde iyi bir ekran kartı alabileyim.
250watt kasa var değiştirmeli miyim ya da bunu kullanabilir miyim?

Açıkçası 4 binlik sistemlerdeki bir bilgisayarı 2 sene içerisinde yavaş yavaş ekleyerek oluşturabilir miyim?

Ya da ne işim var toplamada gidip bir marka bilgisayar mı alayım? :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Örneğin anakartım öyle bi olmalı ki E5200 çalıştırsın ama ilerde i7 takabileyim.
Elimdeki ekran kartını desteklesin ama ilerde iyi bir ekran kartı alabileyim.
250watt kasa var değiştirmeli miyim ya da bunu kullanabilir miyim?
  1. Mümkün değil
  2. Anakart sıkıntı çıkartmaz ekran kartı konusunda
  3. 250 Watt düşük ve ayrıca Everest yapımı olması kalitesiz bir PSU'ya sahip olduğunuz anlamına gelir
Bu sistemi upgrade etmeyin. Parçaları 10 - 20 liraya satın yeni bir sistem toplayın.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı