E5200 Sistemi R7 240 ile Yükseltme

Daha fazla  
Arkadaşlar öyle yüksek bir bütçem yok, oyunlarda orta performans gösterecek anakart ve ekran kartı önerileriniz nelerdir ?

Bilgisayar Bilgilerim :

İşlemci: Pentium Dual-Core CPU E5200 2.50 GHz - ddr2 8 Mhz
Ram : 4GB
Sistem Modeli : G31T-M7

Ekran Kartım :
ATI Radeon HD2400 Pro

Birçok yere baktım, ilk olarak ekran kartı alıcaktım ama sistemin kötü dediler. Ekran kartı alsan da pek fazla bir performans alamazsın anakartı değiştirmem lazımmış. Şunları almayı düşünüyorum.

Anakart: MSI H110M PRO-VD Intel H110 Soket 1151 DDR4 2133Mhz VGA&DVI Anakart
Ekran Kartı: MSI R7 240 LP V1 DDR3 2GB 128Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı

PC Resmi :

5 (960 x 540).jpg
6 (960 x 540).jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Alacağın anakart ile işlemci uyumsuz ve performans sağlamaz. Siz bulabilirseniz Q6600 tarzında bir işlemci ve R7 250X alın. Daha iyi olur.

Alacağın anakart ile işlemci uyumsuz ve performans sağlamaz. Siz bulabilirseniz Q6600 tarzında bir işlemci ve R7 250X alın. Daha iyi olur.
O zaman PSU da gerekebilir. Benim durumum gibi arkadaşın durumuda. O anakarta R7 240'in uyması lazım. Bende de benzer sistem var, önceden oyun oynayamıyordum bile en azindan simdi biraz olsun oynayabiliyorim. CS GO LOL ETS2 oynayacaksan eğer R7 240 uyuyarsa anakartına al. Belki GTA 4 de oynayabilirsin kasmadan. Bende anakart olarak MSI 7529 var. Şuanki işlemcinde, ekran kartinda, ramde uyar. Bulabilirsin MSI7529 anakartini işini görür.

O zaman PSU da gerekebilir. Benim durumum gibi arkadaşın durumuda. O anakarta R7 240'in uyması lazım. Bende de benzer sistem var, önceden oyun oynayamıyordum bile en azindan simdi biraz olsun oynayabiliyorim. CS GO LOL ETS2 oynayacaksan eğer R7 240 uyuyarsa anakartına al. Belki GTA 4 de oynayabilirsin kasmadan. Bende anakart olarak MSI 7529 var. Şuanki işlemcinde, ekran kartinda, ramde uyar. Bulabilirsin MSI7529 anakartini işini görür.
Anakarta para vermeyeceğinden idare eder bir PSU alabilir hocam sanırım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı