E5200 ve GTX 750 Ti darboğaz yapar mı?

• Konuyu başlatan Slayer
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 37
  • Görüntüleme 7B
Ekran kartları için sistem gereksinimlerinde işlemci ile ilgili bir ayrıntı belirtilmemektedir.
GTX 760 için.
Thermal and Power Specs:
97 CMaximum GPU Temperature (in C)
170 WGraphics Card Power (W)
500 WMinimum Recommended System Power (W)
Two 6-pin
PSU nuzda PC nizin gereksinimlerini karşıladıktan sonra 170Watt boş yük alanına ihtiyacınız bulunmaktadır.
Ekran kartına işlemci dar boğaz yaptırmaz ancak PSU nuzun sistem gereksinimlerine yetersiz gelmesi ve o sistem üzerinde GTX 760 ile yaptığınız işlemler dar boğaz yaratır.
Örk: Her işlemcinin bir kapasite sınırı olduğu gibi E4400 ünde vardı.
Yani bir Angry Bird oynadığınızda E4400 ve GTX760 ile dar boğazda olmazsınız. Direk dar boğaz yapar dersek yanlış olur.
Bazı yazılım ve oyunlar uygulamalar dar boğaz yaptırmaz.
Ancak E4400 ün kapasitesini aşabilecek işlemler yaptığınızda E4400 dar boğaz olur, nitekim GTX760 ın kaldırma gücü E4400 den daha yüksektir, Bilgisayarınıza Crysis3 örnektir bu yüklersiniz ekran kartınız yeteri derecede bu yükü taşır. CPU nuz ve HDD niz zayıp kalır.
Yada bir render işlemi yaparsınız ekran kartınız yükü taşır CPU nuz zayıf kalır.
Kısaca: Diğer donanım aygıtlarınızın da birbirlerini taşıyabilecek kapasitede olmalarında fayda vardır.

GTX 760 a E4400 dar boğaz yaptırmaz yani çalıştırması açısından sorun olmaz, (Ancak bu yapacağınız işlemlere göre değişir).

Konuyu tekrar 'hort'lattığım için kusura bakmayın. Kararsız kaldım.
E5200 işlemci var 3 GHzye oc etmeyi düşünüyorum.4 gb ddr2 ram var. çözünürlük 1440x900
gtx 750 ti gözle görülür bir sorun yapar mı yoksa gt 740 mı almalıyım?
bilgisayarı çok zorlayan oyun oynamıyorum genelde cs:go

@Recep Baltaş rica etsem yardımcı olur musunuz

Dosya Ekleri

• RAMJAWSDASEDQAWE.png
    RAMJAWSDASEDQAWE.png
    6,7 KB · Görüntüleme: 222
  • ANAKART.png
    ANAKART.png
    7,2 KB · Görüntüleme: 269
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı