E5300 sisteme R7 250X darboğaz yapar mı?

GinqFreecs

Hectopat
Daha fazla  
RAM : 4 GB
İşlemci : Pentium(R) Dual Core E5300 2.6 GHZ
Anakart : ECS G31T-M7 olması lazım dxdiag'da böyle yazıyor.
Ben bu sisteme R7 250X alsam darboğaz olur mu olursa 250x almayıp R7 250 mi almalıyım?

Ayrıca Sapphire R7 250X GDDR5 2GB 128Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı Bu linkteki R7 250x gerçek fiyatı mı çünkü başka sitelerde 600TL civarı bide 2 tane 2. el gönderdiler tarzı yorum var. Alırsam sıkıntı çıkar mı 2. el falan mı gelir bana da ?

Darboğaz yapar derseniz Sapphire Amd Radeon R7 250 2GB 128Bit GDDR3 (DX12) PCI-E 3.0 Fiyatı Bunu almayı düşünüyorum. Bu darboğaz yapar mı?

Birde hangisini al derseniz ona uygun bir güç kaynağı önerebilir misiniz? Ucuz olursa iyi olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok aşırı derecede darboğaz olacağını sanmıyorum.

Kelimeyi yanlış yazdım diye hesap ceza aldı burdan yazıyorum. R7 250x i vatandan alırsam 2. el mi yolluyorlar acaba çünkü ürünün yorumlarında 2 kişi 2. el ürün gönderdiler yazmışta. ve r7 250x için güç kaynağı önerebilirmisin?

Kelimeyi yanlış yazdım diye hesap ceza aldı burdan yazıyorum. R7 250x i vatandan alırsam 2. el mi yolluyorlar acaba çünkü ürünün yorumlarında 2 kişi 2. el ürün gönderdiler yazmışta. ve r7 250x için güç kaynağı önerebilirmisin?
1-2 hafta önce müşteri geldi dükkanımıza. Vatan'dan aldığı 2 adet harddiskin sorunlu olduğunu söyledi açıp baktığımızda harddiskin üzerindeki etiketin el ile yapıştırma olduğunu gördük. Normalde makinede simetrik bir şekilde basılması gerekirken adamlar resmen tamir edip yamuk yumuk etiket yapıştırmışlar. Yani Vatan'dan birşey almanı önermem. Güç kaynağı olarakta 400-450W güç kaynağı rahatça işini görebilir, marka olarakta Cooler Master önerebilirim.

1-2 hafta önce müşteri geldi dükkanımıza. Vatan'dan aldığı 2 adet harddiskin sorunlu olduğunu söyledi açıp baktığımızda harddiskin üzerindeki etiketin el ile yapıştırma olduğunu gördük. Normalde makinede simetrik bir şekilde basılması gerekirken adamlar resmen tamir edip yamuk yumuk etiket yapıştırmışlar. Yani Vatan'dan birşey almanı önermem. Güç kaynağı olarakta 400-450W güç kaynağı rahatça işini görebilir, marka olarakta Cooler Master önerebilirim.

Bu kart acaba ana kartımla uyumlu mudur, kasaya takabilir miyim bir sıkıntı çıkarmaz değil mi gerek takarken gerek sonrasında ?
Bide vatandan almayı düşünüyordum ama 2-3 gün önce kargo vardı şimdi kargo yok mağazadan alabiliyormuşuz benim bulunduğum yerde de yokmuş sadece samsunda varmış oraya gitmemde mümkün değil. Bu kartı kargo ile alabileceğim başka güvenilir bir site varsa link atabilir misiniz acaba? çünkü ben biraz baktım ama hepsi burada da falan ürün temin edilememektedir diyor bulamadım yani :/

Çok aşırı derecede darboğaz olacağını sanmıyorum.
Ne kadar dar boğaz yapar acaba oyun oynarken etki edermi

Aralarında çok fiyat farkı yok x olanı al. Tabi çok performans farkı falan varmı bilmiyorum ama sen araştırmışsındır x olan daha iyiyse fiyat farkına değerse onu al. İşlemciye çok binmeyen oyunlarda darboğaz olmaz.

Aralarında çok fiyat farkı yok x olanı al. Tabi çok performans farkı falan varmı bilmiyorum ama sen araştırmışsındır x olan daha iyiyse fiyat farkına değerse onu al. İşlemciye çok binmeyen oyunlarda darboğaz olmaz.
x olan performans da daha iyi 250 den bu işlemci bana ne oynatır en fazla acaba ark survival evolved oynayabilir miyim bunu da değiştirmek lazım. vatan dışında bu ekran kartını alabileceğim bir site biliyor musunuz acaba vatan da kargo kalkmış da 1-2 gün önce vardı şimdi yok :I hepsi burada da falan da temin edilememektedir diyor site bulamadım alacak

Bu kart acaba ana kartımla uyumlu mudur, kasaya takabilir miyim bir sıkıntı çıkarmaz değil mi gerek takarken gerek sonrasında ?
Bide vatandan almayı düşünüyordum ama 2-3 gün önce kargo vardı şimdi kargo yok mağazadan alabiliyormuşuz benim bulunduğum yerde de yokmuş sadece samsunda varmış oraya gitmemde mümkün değil. Bu kartı kargo ile alabileceğim başka güvenilir bir site varsa link atabilir misiniz acaba? çünkü ben biraz baktım ama hepsi burada da falan ürün temin edilememektedir diyor bulamadım yani :/

Ne kadar dar boğaz yapar acaba oyun oynarken etki edermi
Bide bu r7 250 x i alıp taksam ana kartım ile sorun çıkartmaz değil mi uyumlu mudur acaba yani dar boğaz dışında taktığım gibi çalışır mı. İşlemcide ise ne kadar dar boğaz yapar oyun oynarken etkiler mi çok fazla.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı