E5300 ve R7 240 sistem oyunda mavi ekran veriyor

Batman00

Hectopat
Bilgisayarımın özellikleri:
  • - Windows 7 Home Premium
  • - 2 GB DDR2 RAM
  • - Pentium(R) Dual-Core CPU E5300 @ 2.60GHz 2.61 GHz
  • - ASUS R7 240 2 GB DDR3
  • - Anakart P31-DS3L (Award Modular BIOS v6.00PG) Gigabyte

Değerli kardeşlerim. Dead Space 1 ve Battlefield Bad Company 2 oyununda hata vermiyor. Ancak Dead Space 2, Dead Space 3, Saints Row 4 oyunlarında hata veriyor. 1 veya 2 ay öncesine kadar hata vermeyen oyunlar şimdi neden hata veriyor? Mavi ekran hatasından sonra bilgisayar yeniden başlıyor ve "Windows beklenmeyen bir kapatmadan kurtardı" yazısı çıkıyor. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler kardeşlerim.

Ekran Görüntüsü:

IMG_20190118_173847.JPG

Hata kodu RAM'de sıkıntı var diyor. Söküp yeniden tak BIOS sıfırla. Memtest ile kontrol et.
Desteğin için sağolasın kardeşim. Denedikten sonra cevap yazarım.
Hata kodu RAM'de sıkıntı var diyor. Söküp yeniden tak BIOS sıfırla. Memtest ile kontrol et.
Değerli kardeşim, sadece Memtest işlemini bende USB bellek olmadığından yapamadım. Ancak Windows Bellek Tanılama Aracı ile yaptığımda hiçbir sorun bulunmadığını gördüm tekrar oyunu açtım ve sonuç yine aynı mavi ekran hatası. Başka bir çözüm yolu var mıdır?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı