E5420 ile GTX 1050 darboğaz yapar mı?

WhiteFountain

Kilopat
Makaleler
1
Arkadaşlar maddi durumum yeni sistem için iyi değil. Elimde GT730 var satıp GTX1050 veya GT1030 olmayı düşünüyorum fakat İşlemcim Xeon E5420 herhangi bir darboğaz oluşturur mu? Monitörüm 1080P. Ayrıca RAM'i 8GB yapacağım beni en azından 1-2 sene daha lowda kurtarır mı? Cevaplarınız benim için değerli şimdiden teşekkürler.

Frekans artırıp, çok az bir voltaj vererek 3.2 Ghz de 1-2 yıl lowda götürürsün. Voltaj olayını iyi araştır.

Monitörün FHD olması avantaj. Yük GPU ya biner. Yalnız 3 ayda bir o macun kurur. Değiştirirsin artık.

Frekans artırıp, çok az bir voltaj vererek 3.2 Ghz de 1-2 yıl lowda götürürsün. Voltaj olayını iyi araştır.

Monitörün FHD olması avantaj. Yük GPU ya biner. Yalnız 3 ayda bir o macun kurur. Değiştirirsin artık.
Dostum voltaj vermeden ne kadarlık bir OC yapabilirim? Anakartım Foxconn G41MXE.Bir de bu ekran kartları anakart ile uyumlu olur mu?
@Recep Baltaş

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı