E5450 GTX 660 sistemde oyunlarda FPS düşmesi

Jaewyn

Hectopat
Daha fazla  
RAM
8 GB
SSD veya HDD modeli
HDD
Ekran kartı
Zotac GTX 660
Anakart
Foxconn G41MXE-K
İşlemci
Xeon E5450
Merhabalar, bugün Windows 8.1'den Windows 10'a temiz kurulum yaparak geçtim. Ancak Windows 8.1'de çoğu oyun akıcıyken Windows 10 da FPS bir anda düşüyor ve drop girmeye başlıyor. Temiz kurulum yapmadan önce kasamı temizledim ve termal macunumu yeniledim. Bahsettiğim sorunlar 1. sistemimde oluyor (Xeon olan). Desteklerinizi bekliyorum iyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, bugün Windows 8.1'den Windows 10'a temiz kurulum yaparak geçtim. Ancak Windows 8.1'de çoğu oyun akıcıyken Windows 10 da FPS bir anda düşüyor ve drop girmeye başlıyor. Temiz kurulum yapmadan önce kasamı temizledim ve termal macunumu yeniledim. Bahsettiğim sorunlar 1. sistemimde oluyor (Xeon olan). Desteklerinizi bekliyorum iyi forumlar.
660 eski bir kart, Windows 10 driverı pek optimize olmayabilir ama bu en son ihtimallerden biri.
Doğru sürücü kurduğunuza emin misiniz?
Ayrıca Windows 10 HDD ile kullanımı hiç sağlıklı değil.

660 eski bir kart, Windows 10 driverı pek optimize olmayabilir ama bu en son ihtimallerden biri.
Doğru sürücü kurduğunuza emin misiniz?
Ayrıca Windows 10 HDD ile kullanımı hiç sağlıklı değil.

Evet GTX 660 eski bir kart ancak Windows 8.1'de bu sorun yoktu. Driveri en son sürüm olarak NVIDIA'nın kendi sitesinden indirip kurdum. SSD'lerin fiyatları uçtuğu için şu anlık SSD tercih etme gibi bir lüksüm yok ne yapmamı önerirsiniz.

Sistemlerimiz birbirine benzet Q9550, 8 GB, RX550 bende Windows 10 yüklü yakında yine format atmayı düşünüyordum sen böyle deyince işkillendim. 😂 Windows 8.1 mi kursam acaba bende.

Sistemlerimiz birbirine benzet Q9550, 8 GB, RX550 bende Windows 10 yüklü yakında yine format atmayı düşünüyordum sen böyle deyince işkillendim. 😂 Windows 8.1 mi kursam acaba bende.

Windows 8.1 performance Edition kullanıyordum ve tavsiye ederim 😀. İnan bana HDD de kullanılması gereken tek işletim sistemi. Ancak Adobe'nin programlarının yeni sürümleri çalışmadığı için Windows 10'a geçmek zorunda kaldım. Galiba bu gece yeniden Windows 8.1'e geri dönmek zorunda kalacağım. Bir de bildiğim kadarıyla AMD Windows 8.1'de driver desteğini kesti. Ekran kartının driverini bulmakta zorlabilirsin.

Geri
Yukarı