E5450 ve GTX 750 Ti Sistemde Rocket League Kasma Sorunu

FancyFlip

Decapat
Rocket League'de anlayamadığım olası dışı bir hata meydana geldi. En yüksek ayarlarda 100-125 FPS alırken bir zaman sonra oyun açılırken beyaz bir ekran giriyor ve oyun sonra açılıyor. İlk başlarda çok sıkıntı etmemiştim ama daha sonra FPS düşmeye başladı.

Oyun artık oynanmayacak derecede kasıyor. Ayrıca bu sıkıntı bir tek Rocket League için geçerli başka herhangi bir oyunda böyle FPS sorunu yok. Bu konu hakkında yardımcı olabilecek arkadaşlar bana cevap yazarsa çok mutlu olurum.

Sistem Bilgilerim:
Sistem bilgileri.PNG
Ekran Alıntısı.PNG

Oyundan Ekran alıntısı:
20180928201553_1.jpg

Oyunu kaldırıp tekrar yüklemeyi denedin mi? Belki oyun dosyalarında bir problem vardır. Sadece bu oyunda sıkıntı oluyorsa bence oyundan kaynaklıdır.

Oyun dosyalarını doğruladınız mı ? Sıcaklık değerlerini kontrol ediyor musunuz ?
Evet oyun dosyalarını doğrulamayı denedim.
Oyunu kaldırıp tekrar yüklemeyi denedin mi? Belki oyun dosyalarında bir problem vardır. Sadece bu oyunda sıkıntı oluyorsa bence oyundan kaynaklıdır.
Oyunu Üç kere silip tekrar yükledim fakat sorun devam ediyor donanımsal bir hata olmasından korkuyorum :(

Dxdiag sonucunda geçerli görüntü modu 1360x768 yazıyor. Eğer monitörünüz 900P veya daha yukarıda ise sorun burada. Anakart ekran kartını görüyor ama kullanamıyor demek bu. Monitörünüzü belirtin.

Bu oyunun bu sistemde kasması imkansız gibi birşey. Bir yerlerde bir sorun var belli. Afterburner ile İşlemci ve Ekran kartı kullanım değerlerini de atın. Bu arada monitörünü de belirt oyunu tekrar tekrar kurduğunda bazı ayarlarda saçmalamış olabilir oyun. Bir yolu bulunur elbet.

Dxdiag sonucunda geçerli görüntü modu 1360x768 yazıyor. Eğer monitörünüz 900P veya daha yukarıda ise sorun burada. Anakart ekran kartını görüyor ama kullanamıyor demek bu. Monitörünüzü belirtin.
Monitörüm burda ki linkte mevcut:
Casper 18.5" Led Monitör - M.cs-led185-e185snc-dvı-s - n11.com
Bu oyunun bu sistemde kasması imkansız gibi birşey. Bir yerlerde bir sorun var belli. Afterburner ile İşlemci ve Ekran kartı kullanım değerlerini de atın. Bu arada monitörünü de belirt oyunu tekrar tekrar kurduğunda bazı ayarlarda saçmalamış olabilir oyun. Bir yolu bulunur elbet.
MSI afterburner ile oyunu açmaya çalıştığımda rivaturner server sıkınıt çıkarıyor ve oyun açılmıyor.
Oyun penceresi açılıyor fakat açıldınktan 2-3 saniye sonra kapanıyor.Geri dönüş yaptığınız için teşekkür ederim.
Çok zaman geçti üstünden ama Hala aynı sorun devam etmekte.😕

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı