Çözüldü E5500 sistemde CS 1.6'da ani FPS düşüşü oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

_ByYuSuF06_

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İ5 3470 3.9 GHZ O.C -SAPPHIRE RX 580-20 GB RAM-GIGABYTE GA-Z77X-UD3H-240+120 SSD SNOWMAN M200 600W +80 PSU
İPHONE 6S 64 GB
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar öncelikle oyun Steam'dır orijinaldir daha önce korsanda FPS düşüşü yaşadığım için Steam'e geçtim ve burada korsan kadar ani olmasa da düşüyor. Normalde FPS 35-100 arasında dolu bir serverde bu değerler ama normal bomba atıldığında FPS 5.7 arasında geziyor. Tüm FPS ayarlarını yaptım, Steam oyun içi arayüzü kapattım, oyun içi 800x600, OpenGL V-Sync kapalı durumda ve Low video quality açık. Sistemim Intel Pentium E5500 ECS G41 TR-3 2 GB DDR3 800 MHz RAM Windows 10

Not: Bilgisayar genel kullanımda gayet performanslı herhangi donma kasma gibi sorunum yok HDD sağlık durumu 100.

Çözüm
@Elektrikci_Hasan @1000msgodGman sorunu çözdüm arkadaşlar teşekkürler ekran kartımın sürücüsünü sildim yeniden yükledim Windows 10 debloater yaptım gereksiz tüm hizmetleri kapattım throttle stop ile işlemcime son güç 2.8 GHz verdim görev zamanlayıcısı 5 dakikada RAM temizleme yaptım oyun içi Steam arayüzü kapattım oyun içi birkaç kod yazdım.

violence_ablood 0
violence_hblood 0
violence_agibs 0
violence_hgibs 0
fps_max 101.
cl_cmdrate “105
gl_max_size “256
cl_himodels 0
CMD kodları ise.
SFC /scannow
DISM.exe /online /cleanup-image /scanhealth
DISM.exe /online /cleanup-image /restorehealth
Kodları yazdığımda 32 kişilik serverde bomba patlayınca 5.7 FPS olurken 33 oldu en düşük 33 en yüksek 100 FPS gördüm. Steam oynayanlar için başlatma seçenekleri olarak.
Nofbo -nomsaa -w 1024 -x 768 -freq 75 -GL -nojoy -noipx -32bpp -noforcemspd -noforcemaccel -noforcemparms
Çok işe yarar mı bilmiyorum ama Shift Tab'dan arkadaş listesini kapat bir de HD karakterleri kapat.

Steam arayüzünden 2'sini de kapatmıştım oyunda Shift Tab yapınca bir şey çıkmıyor hocam HD karakterler kapalı sadece en alttaki Low quality seçeneği açık.

2GB RAM + Win10 🤔

Şimdi GMA X4500 dahili grafik arabirimin var ve bu ne yazık ki 3D uygulamalar çalıştırmakta başarısız. Yıllar önce G41C-GS anakartta aynı problemi yaşamış biri olarak söylüyorum 40-50TL lik de olsa dandik bir GPU tak GMA X4500 ile 3D uygulama sana eziyet olur.

2 GB RAM + Windows 10 🤔

Şimdi GMA X4500 dahili grafik arabirimin var ve bu ne yazık ki 3D uygulamalar çalıştırmakta başarısız. Yıllar önce G41C-GS anakartta aynı problemi yaşamış biri olarak söylüyorum 40-50TL'lik de olsa dandik bir GPU tak GMA X4500 ile 3D uygulama sana eziyet olur.

Windows 7 de kullandım gayet iyiydi fakat artık destek kesildiğinden kullanmak istemedim açıkçası GPU olarak 2. el belki bir şeyler düşünebilirim FPS düşüşünün önüne geçer mi?

FPS düşüşünün önüne geçer mi?
FPS düşüşünün sebebi harici GPU olmaması tabi dahilinin de yetersiz olması. Ayarları da düşürünce yük CPU biniyor ki zaten CPU da bir hayli güçsüz. Windows10 ile de kullanıcna hepsi birleşince ortaya bu sorun çıkıyor o sisteme o IS hiç olmamış ustam yanlış anlama da Win7'ye döndür onu veya 8.1 yani oldukça yetersiz bir sisteme Win10 kurmuşsun akıl mantık işi değil.

G41C-GS anakartta CS1.6 oynayamıyorduk kasıyordu yıllar önce bak onu hatırlıyorum. Onda da aynı dahili grafik arabirimi var.

FPS düşüşünün sebebi harici GPU olmaması tabii dahilinin de yetersiz olması. Ayarları da düşürünce yük CPU biniyor ki zaten CPU da bir hayli güçsüz. Windows10 ile de kullanıcna hepsi birleşince ortaya bu sorun çıkıyor o sisteme o ıs hiç olmamış ustam yanlış anlama da Windows 7'ye döndür onu veya 8.1 yani oldukça yetersiz bir sisteme Windows 10 kurmuşsun akıl mantık işi değil.

G41C-GS anakartta CS1.6 oynayamıyorduk kasıyordu yıllar önce bak onu hatırlıyorum. Onda da aynı dahili grafik arabirimi var.

Hocam oyun içi önerdiğiniz ayar var mıdır ben aslında GT 210 GT 710 tarzı ekran kartı alıp RAM 4 8 yapacaktım geçen sene fakat 150 lira olan GT 210 450 lira olmuş:(

Aynen fiyatlar anlamsız rezilleşti. Zaten kötüydü piyasa çöp olan donanımlara dolandıtıcı fırsatçılar fahiş fiyatlar koyuyorlar.

Bulabilirsen 9500GT veya 8600GT 70-100TL civarında bulabilirsin işini görür. Ayarlık bir durum yok düşürsen CPU zayıf, yükseltsen GPU yok 😀 iki ucu bolu değnek. İşletim sistemini geri çek CPU ve RAM kullanımı rahatlasın sonrasında GPU alınacak.

@Elektrikci_Hasan @1000msgodGman sorunu çözdüm arkadaşlar teşekkürler ekran kartımın sürücüsünü sildim yeniden yükledim Windows 10 debloater yaptım gereksiz tüm hizmetleri kapattım throttle stop ile işlemcime son güç 2.8 GHz verdim görev zamanlayıcısı 5 dakikada RAM temizleme yaptım oyun içi Steam arayüzü kapattım oyun içi birkaç kod yazdım.

violence_ablood 0
violence_hblood 0
violence_agibs 0
violence_hgibs 0
fps_max 101.
cl_cmdrate “105
gl_max_size “256
cl_himodels 0
CMD kodları ise.
SFC /scannow
DISM.exe /online /cleanup-image /scanhealth
DISM.exe /online /cleanup-image /restorehealth
Kodları yazdığımda 32 kişilik serverde bomba patlayınca 5.7 FPS olurken 33 oldu en düşük 33 en yüksek 100 FPS gördüm. Steam oynayanlar için başlatma seçenekleri olarak.
Nofbo -nomsaa -w 1024 -x 768 -freq 75 -GL -nojoy -noipx -32bpp -noforcemspd -noforcemaccel -noforcemparms

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı