E5700 Sistem Yükseltme

Hünnap_Alper

Hectopat
Alındığından beridir bilgisayarımın özellikleri aynı. Hiçbir yükseltme yapmadım. Ama artık dayanamıyorum. İnşaat mühendisliği okuyorum ve AutoCAD(2016) gibi programlar kullanıyorum. Aynı zamanda Camtasia Studio 8'de kullanmaktayım ama neredeyse her saniye donuyor. Bilgisayarımı yükseltmek istiyorum mümkün olduğunca az para harcayarak. Örneğin RAM yükseltebilir miyim, yükseltirsem 2+2=4 GB mi yapmalıyım? Az da olsa faydası olur mu? Tavsiyelerinizi en kısa sürede bekliyorum. İyi forumlar. Özellikleri fotoğraflarda mevcuttur.

teknopat.JPG
teknopat2.JPG

Sisteminiz çok güçsüz maalesef. RAM almanız (Eğer anakart destekliyorsa 4 GB'ı) bir nebze rahatlatacaktır. Ancak artık bu bilgisayara para harcamaya değmez.

Eğer gene de alayım diyorsanız, CPU-Z'deki Motherboard (Anakart) kısmının resmini atınız ki 4 GB destekliyor mu söyleyelim.

RAM 4GB yapılabilir. Bir de anakart Quad işlemci destekliyorsa 50TL fiyata Q8400 alabilirsiniz.
Sisteminiz çok güçsüz maalesef. RAM almanız (Eğer anakart destekliyorsa 4 GB'ı) bir nebze rahatlatacaktır. Ancak artık bu bilgisayara para harcamaya değmez.

Eğer gene de alayım diyorsanız, CPU-Z'deki Motherboard (Anakart) kısmının resmini atınız ki 4 GB destekliyor mu söyleyelim.
Tek slottan 2 GB destekliyorsa 2 slottan da 4GB destekler.

Alındığından beridir bilgisayarımın özellikleri aynı. Hiçbir yükseltme yapmadım. Ama artık dayanamıyorum. İnşaat mühendisliği okuyorum ve AutoCAD(2016) gibi programlar kullanıyorum. Aynı zamanda Camtasia Studio 8'de kullanmaktayım ama neredeyse her saniye donuyor. Bilgisayarımı yükseltmek istiyorum mümkün olduğunca az para harcayarak. Örneğin RAM yükseltebilir miyim, yükseltirsem 2+2=4 GB mi yapmalıyım? Az da olsa faydası olur mu? Tavsiyelerinizi en kısa sürede bekliyorum. İyi forumlar. Özellikleri fotoğraflarda mevcuttur.

Eki Görüntüle 440519Eki Görüntüle 440520

Kasamı satıyorum isterseniz bir bakın derim. Akabinde ekran kartı ve hardisk içine eklemedim. Bilgi almak isterseniz, 0553 983 60 05 numarayı arayabilirsiniz.

Özellikler
  • Zalman Z3 Plus Kasa
  • Core 2 Quad Q9400 İşlemci
  • 6 GB RAM
  • Cooler Master Hyper TX3 Evo Soğutucu
  • Asus P5Q SE2 Anakart
  • Cooler Master 460W PSU
Zalman Z3 Plus Kasa

o2GPNe.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:

Anakart kısmı.
RAM 4GB yapılabilir. Bir de anakart Quad işlemci destekliyorsa 50TL fiyata Q8400 alabilirsiniz.

Tek slottan 2 GB destekliyorsa 2 slottan da 4GB destekler.
Bu anakart Quad işlemci destekliyor mu?

Dosya Ekleri

• teknopat3.JPG
    teknopat3.JPG
    36,8 KB · Görüntüleme: 37
Anakart kısmı.

Bu anakart Quad işlemci destekliyor mu?
Q8xxx ve Q9xxx Quad işlemci desteği var. F/P açısından Q8400 ideal ama bütçeniz varsa daha iyileri de var tabi.

SSD olarak ucuz bir SSD alınabilir ama onun dışında anakart sata 2 olduğu için çoğu SSD yaklaşık yarı hızda çalışır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı