E5700 sistemde Mavi ekran ve isdone DLL hataları

Kerim Demirel

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selamünaleyküm. Benim PC'de Windows 8.1 Pro yüklüydü ara sıra mavi ekran hataları alıyordum ama sorunsuz oyun yüklüyordum. Daha sonra yine PES 16 yükledim oynadım ama bir nedenden dolayı silmek zorunda kaldım. Daha sonra tekrar yüklemek istedim ve yüklerken isdone DLL hatası verdi. Ben de ne yaptıysam çözemedim. Tabii mavi ekran da ara sıra geliyordu örnek olarak kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı diyordu ve bazen yüzde yüz olup açılıyordu bazen de hep aynı yere atıyordu. Ben sadece fişi çekip 5-10 dk bekledikten sonra Windows açılıyordu. Her neyse bu iki sorun devam etti. Ben de bugün Windows 7 Ultimate yükledim ve isdone DLL hatasını yine aldım. Temiz bir format atmama rağmen ve 1 defa da olsa mavi ekran yine karşıma çıktı bende araştırdım RAM'de sorun olabilirmiş. RAM'in yerini değiştirdim ve oyunumu sorunsuz kurdum ve hala mavi ekran hatası almadım. Acaba sıkıntı RAM değil mi yoksa yazılımsal mı ve sorun RAM de ise nasıl anlarım PC özellikleri şöyle arkadaşlar işlemci Intel Pentium E5700 3.0GHz 2 GB DDR3 RAM Intel G41 Express chipset ekran kartı 1TB 64MB hard disk ASUS P5G41T-M LX anakart Windows 7 Ultimate.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM testi yaparak net sonuca ulaşabilirsin. Memtest86 ile testini yapabilirsin, nasıl yapıldığına bak ve yap.

Usta ben Windows 7 de test yapan şeyi yaptım başlat yaptım orada bir yazı yazıp enter dedim yeniden başlatın dedi yeniden başlattım ve donanım sorunları algılandı dedi daha PC açılmadı bekliyorum sorun büyük ihtimalle RAM'de.

RAM testi yaparak net sonuca ulaşabilirsin. Memtest86 ile testini yapabilirsin, nasıl yapıldığına bak ve yap.

Usta şöyle diyeyim sorun RAM %99 PC açıldı ekranda bellek sorunu ile ilgili bir yazı geldi bu konuyu okuyan arkadaşlar da benimle aynı sorunu yaşayanlar için söylüyorum bu unarc DLL hatası vs mavi ekran büyük ihtimalle RAM'den kaynaklanıyor sorunu resmen çözdüm.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı