E6300 işlemci GT 1030 kaldırır mı?

retrodogukan

Hectopat
Yer
Menteşe
Anakart adı: Foxconn G31MVP/G31MXP.
İşlemci (CPU türü): Dualcore Intel Pentium E6300, 2800 MHz (10.5 X 267)

Ekstra: GT 1030 ekran kartı almayı düşünüyorum. Left 4 dead 2 satın aldım fakat her şey düşükken 10 FPS alıyorum. Bu ekran kartını alsam yaklaşık orta grafikte kaç FPS alırım? CS 1.6 içinde aynı şey.

Sizce bu ekran kartı bu PC'ye uyumlu mudur? Alsam PC hızlanır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:

Ekstra: GT 1030 ekran kartı almayı düşünüyorum. Left 4 dead 2 satın aldım fakat her şey düşükken 10 FPS alıyorum. Bu ekran kartını alsam yaklaşık orta grafikte kaç FPS alırım? CS 1.6 içinde aynı şey.

Bu oyunlar için GT1030 almanıza gerek yok, daha düşüklere bakabilirsiniz.

Darboğaz yaşanacağı kesin. GT1030 dediğimiz kart GTX750Ti ile neredeyse özdeş performansa sahip ve işlemcinize darboğaz yapacaktır. İşlemcinizi değiştirme şansınız yok ise tavsiyem GT1030'a para vermek yerine 2. el bir GT730, 2. el R7 240 veya 2. el bir GT740 edinmeniz daha mantıklı olur.

tıkla bunu alsam olur mu? yani 2. el mi bilmiyorum ama sanırım 4gb
@imyourhero
4GB ekran kartı almanızın bir anlamı yok. Zaten bu ekran kartları alt segment olduğu için 4GB kullanmıyorlar. 2GB fazla bile. Attığınız link 0 ürün ve 600 lira üzerinde. Sahibinden'e girerek çevrenizde dediğim kartlardan bulun, 200-350 lira arası olmaları lazım yanlış değilsem. Gidip elden alırsınız kontrol de edersiniz. O sisteme çok para baymaya gerek yok lakin zaten bu bileşenlerle bahsettiğiniz oyunları oynayabileceksiniz.

4GB ekran kartı almanızın bir anlamı yok. Zaten bu ekran kartları alt segment olduğu için 4GB kullanmıyorlar. 2GB fazla bile. Attığınız link 0 ürün ve 600 lira üzerinde. Sahibinden'e girerek çevrenizde dediğim kartlardan bulun, 200-350 lira arası olmaları lazım yanlış değilsem. Gidip elden alırsınız kontrol de edersiniz. O sisteme çok para baymaya gerek yok lakin zaten bu bileşenlerle bahsettiğiniz oyunları oynayabileceksiniz.

@imyourhero bütçem var o 4gblık ekran kartını alacak kadar. Merak ettiğim sorular var

1- size attığım linktekini alsam; kaç gbsını kullanırım ve nvidia denetim masası şeyi olur mu pcde?

2- sahibinden 2. El alsam o kartı ama 4gb olanı. Aldım diyelim ben ekran kartı parçalarından anlamıyorum. Alsam kasaya yereştirsem çalışır mı?
@imyourhero yardım eder misin bu konuda?

Son düzenleme:
@imyourhero bütçem var o 4gblık ekran kartını alacak kadar. Merak ettiğim sorular var

1- size attığım linktekini alsam; kaç gbsını kullanırım ve nvidia denetim masası şeyi olur mu pcde?

2- sahibinden 2. El alsam o kartı ama 4gb olanı. Aldım diyelim ben ekran kartı parçalarından anlamıyorum. Alsam kasaya yereştirsem çalışır mı?
@imyourhero yardım eder misin bu konuda?
Anakartlar her türlü ekran kartını çalıştırır, fakat senin elindeki E6300 darboğaz yapacağından ekran kartından güzel verim alamazsın, max 2GB ekran kartı alman gerekli.

Hayır hayır dur!

Anakartın g31 chipsetli olduğu için 4 çekirdekli Quad işlemcileri destekliyor. Öncelikle 4 çekirdekli bir işlemci alabilirsin. e6300 ile hiçbir şey yapılmaz artık.

Q8400, Q9400, Q6700 bu işlemcileri öneririm. Sistem DDR2 olduğu için Xeon'a girmeye gerek yok.
Bu işlemcilerle darboğaz daha az olur, en azından oynanabilir seviyeye çıkar. 750ti ve 1030'dan yukarıya çıkmaya gerek yok ekran kartında. 730 almanı da önermem, o para o karta verilmez.
Önceliğin işlemciyi değiştirmek olsun kesinlikle.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı