E6300 sistem kendi kendine yeniden başlıyor

magraadamı

Centipat
Daha fazla  
Benim PC komşudan geldi ücretsiz aldım ve Xbmc sistem kuruluydu ben yeni sistem kurmadan RAM işlemci ekran kartı değiştirdim Win yuklerken reset atıyordu. Bir şekilde Windows 10, Windows 8, Windows 8.1, Windows 7 kurdum hicbiri bir denemede kurulmadı ama kurdum kurduktan sonra Windows acılış ekranında bazen donuyor bazen reset atıyor ama işlemcinin fanını cıkardığımda işlemci biraz isininca donmadan acılmıyor ve ana menude falan da donmuyor ama geri fanı takınca işlemcinin ısısı 20 dereceye falan duşunce yine donuyor. Fanı sokup 1 saat cıvarı kullandım kapanmadı resette atmadı RAM slotlarını denedim aynı farklı RAM denedim aynı farklı ekran kartı denedim yine aynı reset atıyor. Bugün farklı işlemci deneyeceğim sistem özellikleri ekran kartı eskisi NVIDIA GF 8400 GS yenisi NVIDIA 9800 GT ikisinde calışıyor. İşlemci Intel Pentium E6300 2.80 GHz, anakart Gigabyte FSB 1066 GA-945GCMX-S2, RAM Kingston 1GB HP 2 GB 2+1 kullanıyorum. HDD Samsung 1 TR şu an Windows 8.1 var. pek PC'den anlayan birisi değilim ama bir sürü forum okudum RAM'dan dolayı diyor coğu ama denedim sorun yok tek tek slotlarını RAM'ların bence. İşlemciden 40 dereceye falan cıkmadı 10 dk falan suruyor boştayken. Bir de fansız fanlı boşta 20 dereceyi gecmiyor.

Anakart işlemciyi desteklemiyor ama ekrana goruntu veriyor. Bundan dolayı olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem parçalarınız uyumlu olmayabilir.
RAM bozuk olabilir. RAM slotları bozuk olabilir. Benim de bilgisayarım reset atıyordu RAM'im bozuk çıktı.
Ram slotunun içindeki tırnakları inceledim ama bşy yoktu ve ramlerin uclarını silgiyle sildim tek tek denedim ama aynıydı içersen fln kırılıyor mu slot sizinki nasıldı

BIOS'u resetleyin ardından CMOS pilini çıkartıp 5-10 dakika bekleyin.

Ben onu 5 10 kere yaptım ama duzelmedi başka bir sorun var.

BIOS'u resetleyin ardından CMOS pilini çıkartıp 5-10 dakika bekleyin.

RAM slotunun içindeki tırnakları inceledim ama bir şey yoktu ve RAM'lerin uclarını silgiyle sildim tek tek denedim ama aynıydı içersen falan kırılıyor mu slot sizinki nasıldı.

Kanka çok anlamıyorum bilgisayardan. Ben böyle çözdüm slotları incelemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı