E6300 sisteme ekran kartı önerisi

Aktila

Hectopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Meslek
Node.JS developer
  • - Anakart: Foxconn G41 MXE -K
  • - İşlemci : Intel Core Duo E6300 2.80 GHz
  • - RAM : 2 GB DDR3 1333 MHz
  • -PSU : 300W

Arkadaşlar üstteki sisteme ekran kartı ve RAM yükseltmesi yapacağım. RAM'ı satın aldım, ekran kartı alacağım ama kararsız kaldım. İki alternatif var :
GTX 750 Ti OC 2 GB
GT 730 4 GB / 2 GB

Darboğaz yapar mı arkadaşlar? Pek besleyeceğini düşünmüyorum ama GTX 750 Ti'ı. Bir de anakart Foxconn o yönden de korku var. Ama İngilizce bir kaynakta(2014) anakart için en uygun GTX 750 olduğunu yazmışlar.

Bence de o sisteme gtx 750 1 gb alın. Ama ileride sistemi değiştirince de kullanırım diyorsanız, GTX 750 ti 2gb alın. Darboğazın sisteme zararı yoktur. Çözünürlüğü yükseltirsiniz.

Merhaba bende Kayseri'de yaşıyorum ve sistemimiz herhalde aynı anakart falan Foxconn benimki de RAM'im 2 ydi 4 yaptım ve oyunlarda falan kasmalar yaşıyorum 2 sene önce yazmışsın bunu fakat genede cevap veriyim dedim. Bende sence ekran kartımı almalıyım yoksa işlemcimi ve ne alacağımı önerirsen cevinirim.

Merhaba bende Kayseri'de yaşıyorum ve sistemimiz herhalde aynı anakart falan Foxconn benimki de RAM'im 2 ydi 4 yaptım ve oyunlarda falan kasmalar yaşıyorum 2 sene önce yazmışsın bunu fakat genede cevap veriyim dedim. Bende sence ekran kartımı almalıyım yoksa işlemcimi ve ne alacağımı önerirsen cevinirim.

Selamlar değerli dostum! Ben ilk olarak ram aldım. Daha sonrasında işlemci ve en son olarak ekran kartı aldım. Şuan aktif olarak sistemim şu şekilde:

Anakart: Foxconn G41 MXE-k
İşlemci: Xeon x5450 4 Core
GPU: Asus Amd Readon r7 240 2 GB

Benden bir tavsiye istersen 2 core işlemcin varsa ilk onu yükseltmeni öneririm. 2 Core işlemci ile birçok oyuna vesaire giremezsin fakat daha sonrasında ekran kartınıda almak zorundasın çünkü CS:GO gibi oyunlara girmen için dahili hızlandırılmış sürücü yeterli değil. Yani hem işlemci hem ekran kartı almalısın ve ekran kartını ikinci el bulursan daha ucuza kapatırsın diyebilirim.

Geri
Yukarı