E6420 - Radeon 6500 HD sisteme yükseltme önerisi

Skline

Femtopat
Daha fazla  
Sistem:
Ekran kartu: AMD Radeon 6500 HD.
İşlemci: Intel Core 2 Duo E6420 2.13 GHz.
Anakartı da görüyorsunuz zaten.

Abi ben bu PC'de FPS nasıl arttırırım? (SSD yok.) 4 GB RAM var. Bu arada Zula falan oynuyorum. Şu Zula'da bile genelde 60 FPS alamıyorum. 40-30 düşüyor en düşük ayarlarda. Bir yardımcı olun.

WhatsApp Image 2023-03-13 at 19.47.33 (1).jpeg

WhatsApp Image 2023-03-13 at 19.47.33.jpeg

resim_2023-03-13_195021416.png

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemciyi Q9300, Q9400, Q9550 gibi bir şey yapacaksın, RAM 4 GB tek modül ise yanına bir 4 GB daha takabilirsin. Bence işlemciyi yükselt duruma bak ama bu sistem çok eski ne kadar değer bilmem.

Kardeşim bu sistem en az 12 yıllık bir sistem. Zula'yı oynayabildiğine şükretmelisin. Yükseltme olarak bırak hiç uğraşma bu bilgisayarla ram yükseltsen bile sana Zula'yı akıcı bir şekilde oynatamayacaktır işlemci değiştirme işine hiç girme o sokete uygun işlemci bulmak yaptırmak falan hiç uğraşma derim. Modelini markasını bilmiyorum ama satmak istersen 1000 lira civarı ederi var bilgisayarının. Ayrıca bu bilgisayara Windows 10 ağır gelir 7'ye geçmelisiniz.

Kardeşim bu sistem en az 12 yıllık bir sistem. Zula'yı oynayabildiğine şükretmelisin. Yükseltme olarak bırak hiç uğraşma bu bilgisayarla RAM yükseltsen bile sana Zula'yı akıcı bir şekilde oynatamayacaktır işlemci değiştirme işine hiç girme o sokete uygun işlemci bulmak yaptırmak falan hiç uğraşma derim. Modelini markasını bilmiyorum ama satmak istersen 1000 lira civarı ederi var bilgisayarının.

Hiç mi? Yükseltsem bir şeyler? Hiç mi umut yok be? Yaşım daha 15 ve bir şeyler oynayabileyim istiyorum.

Core 2 Quad 9400 çok rahat bulunur ve fiyatı da uygundur. Anakart değiştirmenize gerek yok bunun için. Ayriyeten fiyatından dolayı Radeon HD 6570 ekran kartı ekleme yaparsanız yerinde olur. Rame de 4 daha ekleyip bir de 120 GB SSD takarsınız on numara idarelik sistem olur.

Bu saydıklarım aşağı yukarı 1000 TL civarına mâl oluyor.

hiç mi yükseltsem birşeyler hiçmi umut yok be dayı yaşım daha 15 birşeyler oynayabileyim istiyorum
Kardeşim anlayabiliyorum ben de senin yaşında senin gibiydim ama bilgisayarın oyun oynamalık bir bilgisayar değil. Bak bu yaz bir işe girip paranı biriktirebilirsin. Bu bilgisayarını da satıp parayı birleştirip 2. 3. nesil intel işlemcili 2.el bir bilgisayar alabilirsin.

Core 2 Quad 9400 çok rahat bulunur ve fiyatı da uygundur. Anakart değiştirmenize gerek yok bunun için. Ayriyeten fiyatından dolayı Radeon HD 6570 ekran kartı ekleme yaparsanız yerinde olur. Rame de 4 daha ekleyip bir de 120 GB SSD takarsınız on numara idarelik sistem olur.
Ekran kartına 6500 yazmış, 6570'tir o.

Kardeşim anlayabiliyorum ben de senin yaşında senin gibiydim ama bilgisayarın oyun oynamalık bir bilgisayar değil. Bak bu yaz bir işe girip paranı biriktirebilirsin. Bu bilgisayarını da satıp parayı birleştirip 2. 3. nesil intel işlemcili 2.el bir bilgisayar alabilirsin.
Yalnız o nesillerde İ5 almalı i3 değil. Onu belirtmek lazım.

Bu saydıklarım aşağı yukarı 1000 TL civarına mâl oluyor.
İyi güzelsin de kaçırdığın bir şey var: Güç tüketimi :) Sen bu yükseltmeleri yapacaksın fakat bu bilgisayarın güç kaynağı büyük adaptör alsan bile bunu kaldırabilecek mi? Eşeğe altın semer hesabı gerek yok bunlara satıp üstüne ekleyip daha iyi şeyler alabilir.

Yalnız o nesillerde İ5 almalı i3 değil. Onu belirtmek lazım.
Vallahi bu biriktirdiği paraya ve şansına bağlı. Şansı yaver giderse i7 bile bulabilir. Bazen öyle satıcılar oluyor ki acil paraya sıkışıyor elindeki malı çok ucuza veriyor.

İyi güzelsin de kaçırdığın bir şey var: Güç tüketimi :) Sen bu yükseltmeleri yapacaksın fakat bu bilgisayarın güç kaynağı büyük adaptör alsan bile bunu kaldırabilecek mi? Eşeğe altın semer hesabı gerek yok bunlara satıp üstüne ekleyip daha iyi şeyler alabilir.

Vallahi bu biriktirdiği paraya ve şansına bağlı. Şansı yaver giderse i7 bile bulabilir. Bazen öyle satıcılar oluyor ki acil paraya sıkışıyor elindeki malı çok ucuza veriyor.
O satıcılar sarı sitede mi oluyor ben de nasiplensem iyi olur. 😎

Yeni konular

Geri
Yukarı