E6420 Sistem Upgrade

Eakgul

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba arkadaşlar. Bundan kısa bir süre önce Youtube videoları çekmeye karar verdim. Fakat gerek montaj gerek de oyun açısından eksik kaldı. Sistemime 2GB RAM ve ekran kartı yükseltmeye karar verdim. Ayrıca AMD R7 240'a karar verdim. Sizce sistemimde işlemci darboğazı söz konusu olur mu? Sistemim şu şekilde;
  • Anakart: Asus P5G41T-M LX3 PLUS
  • CPU: İntel Core 2 Duo E6420 2.13GHz
  • Graphics: İntel G41 Expres Chipset 782 MBytes
  • RAM: 2048 MBytes Kingston PC3-8500F (533MHz)

İşlemcinize R7 240 GPU darboğaz yapmayacaktır. Ancak 2GB ram takviyesi yapmanızı da öneririm. Böylelikle günümüzün bazı oyunlarını oynayabilirsiniz. Ancak bir süre sonra yeni bir sistem toplamanız gerekecektir.

Evet zaten yazmayı unutmuşum ram takviyesi de yapacağım.

Peki bu sistemi upgrade yaptıktan sonra GTA5 gibi oyunları oynayabilir miyim?

GPU'nuz oyunu oynatacaktır. Cpu ve ram konusuna gelecek olursak eğer; bu iki bileşen GTA 5'de performans konusunda sorun çıkartabilir. Ancak yine de oyunu oynamanıza engel olmaz. Çünkü eski sistemim de sizin sisteminize benzer idi. Çok sorun yaşamadan GTA 5'i defalarca oynayıp bitirmiştim.

Yardımın için teşekkürler.

Peki bu Anakarta bu Ekran kartı uyumlu olur mu yani soketleri uyar mı?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı