E6500 2.93 GHz Tam Performans Vermiyor

raphiem

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Şu an E6500 2.93 GHz bir işlemciye sahibim ve bilgisayar açılırken fark ettim ki işlemci 1.6 GHz hızında çalışıyor. Bunun nedeni ne olabilir? Ayrıca anakart ga-945pl s3p. Şimdiden teşekkürler ve yazım hataları için üzgünüm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Şu an E6500 2.93 GHz bir işlemciye sahibim ve bilgisayar açılırken fark ettim ki, işlemci 1.6 GHz hızında çalışıyor. Bunun nedeni ne olabilir? Ayrıca anakart ga-945pl s3p. Şimdiden teşekkürler ve yazım hataları için üzgünüm.
Çarpanları bios'dan sonuna kadar arttırın bir de işten anlıyorsanız ve yeterli soğutmanız varsa manyak OC yiyen işlemcidir bunlar. Benim eski işlemcim E6300'dı günlük stok olarak 3.5 ghz'de kullanıyordum.

Çarpanları bios'dan sonuna kadar arttırın bir de işten anlıyorsanız ve yeterli soğutmanız varsa manyak OC yiyen işlemcidir bunlar. Benim eski işlemcim E6300'dı günlük stok olarak 3.5 ghz'de kullanıyordum.

nasıl oluyor bilmiyorum ama multiplier'ı sonuna kadar artırdığımda clock speed 400-500 MHz oluyor.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı