E6500 ile GT 1030 darboğaz yapar mı?

i3 10100F işlemcisini almayı düşünüyordum. O zaman bu işlemciyi alırsam GeForce GT 1030 kaldırır mı? Ve bu i3 10100F işlemcisine uyacak ekran kartı önerileriniz nelerdir?

AMD RX 6500XT (3.5k TL'den başlıyor)iyi olabilir bence ama PCI-e 3.0 hızında çalışacak. Bütçe dahilindeyse RX6600 (5.6k TL'den başlıyor.) Gözden geçirilebilir. İkisi de fazla gelir diyorsanız RX6400'ye (2.5k TL'den başlıyor)de bakabilirsiniz.

Son düzenleme:
AMD RX 6500XT iyi olabilir bence ama PCI-e 3.0 hızında çalışacak. Bütçe dahilindeyse RX6600 gözden geçirilebilir. İkisi de fazla gelir diyorsanız RX6400'ye de bakabilirsiniz.
O Ekran kartı bütçemi çok aşıyor geforce gt 1030 düşünüyorum bu aralar ama sanırım i3 10100f alamayacağım yoksa ekran kartına para kalmıyor.
X5460 ve E5450 de kullanılabilir.
Hocam dediğiniz 2 işlemci ile benim şu anki işlemcimin fiyatıyla aynılar hemen hemen geforce gt 1030 uyarmı dediğiniz işlemcilere?

O Ekran kartı bütçemi çok aşıyor geforce gt 1030 düşünüyorum bu aralar ama sanırım i3 10100f alamayacağım yoksa ekran kartına para kalmıyor.

Hocam dediğiniz 2 işlemci ile benim şu anki işlemcimin fiyatıyla aynılar hemen hemen geforce gt 1030 uyarmı dediğiniz işlemcilere?
Yazan Xeon işlemciler senin işlemciden çok daha güçlü.

Şuan aklımda iki seçenek var.
1.Ya x5460 veya e5450 işlemcisini alıp geforce gt 1030 alacağım
2.Yada İ3 10100F işlemci alıp ramı 8 gb yükselteceğim.Ekran kartına dokunmayacağım.
Sizce hangisi daha mantıklı seçenektir ?

O Ekran kartı bütçemi çok aşıyor GeForce GT 1030 düşünüyorum bu aralar ama sanırım i3 10100F alamayacağım yoksa ekran kartına para kalmıyor.

Hocam dediğiniz 2 işlemci ile benim şu anki işlemcimin fiyatıyla aynılar hemen hemen GeForce GT 1030 uyar mı dediğiniz işlemcilere?

Arkadaşın yazdığı işlemcilerle GT1030 uyumludur.

Şuan aklımda iki seçenek var.
1.Ya x5460 veya e5450 işlemcisini alıp geforce gt 1030 alacağım
2.Yada İ3 10100F işlemci alıp ramı 8 gb yükselteceğim.Ekran kartına dokunmayacağım.
Sizce hangisi daha mantıklı seçenektir ?
Xeon işlemci ile GT 1030 kullan. Zaten 10100f alırsan anakartada para harcamak zorunda kalırsın.

Yazdığım işlemcileri alır iseniz bilgisayarı geliştirme şanısınız olmaz çünkü 775 pin en iyi işlemciler bunlar diyebilirim. Anakarta da para harcayıp 10100F alma fikri mantıklı ama uzun vadede. Ama diyorsanız ki bana giriş seviye olsun bu sistem yeterlidir siz bilirsiniz.

Ben daha çok oyun perfonmansına bakıyorum.Ozaman dediğiniz xeon işlemci ile geforce gt 1030 alacağım büyük ihtimal.Çünkü i3 10100f alsam dediğiniz gibi anakartıda değiştirmem lazım ama bütçemi aşıyor.Belki az birşey bütçeme ekleyip 8 gb ram alırım.

XEON işlemciler MOD gerektirir. Hem BIOS'unuzu modlamanız lazım, hemde modlu XEON almanız lazım. Aksi taktirde uyum sağlamaz. Anakartına uygun BIOS bulmakta var tabii. XEON uğraştırır sizi, uğraşırım yaparım derseniz siz bilirsiniz. Benim tavsiyem üst model Core 2 Quad alın.

Xeon işlemciler MOD gerektirir. Hem BIOS'unuzu modlamanız lazım, hem de modlu Xeon almanız lazım. Aksi taktirde uyum sağlamaz. Anakartına uygun BIOS bulmakta var tabii. Xeon uğraştırır sizi, uğraşırım yaparım derseniz siz bilirsiniz. Benim tavsiyem üst model Core 2 Quad alın.

2. elde satılanların çoğu modlu zaten 0 bulamaz.

Burası 1600 tl yapıyor biraz da pazarlık ederseniz 1500 e olacaktır diye düşünüyorum.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı