E6500 LoL kaldırır mı?

Croqs

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Ekran kartı: Intel G41 Express chipset 64MB.
İşlemci: Intel Pentium Dual Core E6500 2.93GHz.
2 GB RAM.

Arkadaşlar bu sistem ile League of Legends'i Low'da oynayabilir miyim? Ayrıca bu işlemci ile uyuşan 200-300 TL arası ekran kartı önerir misiniz? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
LGA 775 soket olan çift çekirdekli işlemciler LoL'de takılma ve kastırma yapıyor. İstediğiniz ekran kartını takın ama kasmadan kurtulamazsınız. LoL'ün son güncellemeleri bu işlemcilerde felaket birşekilde kasmaya yol açıyor. Yani takım savaşlarında FPS'niz 20-30'lara kadar iniyor hatta 10'a kadar indiğini gördüm. Elimde Core 2 Duo E8400 ve Pentium E5300 işlemci var onlarla denedim bunları. Ekran kartımda HD 6670. Mümkünse 4 çekirdekli işlemci kullanın yoksa sinir olucağınızın garantisini verebilirim.

LGA 775 soket olan çift çekirdekli işlemciler LoL'de takılma ve kastırma yapıyor. İstediğiniz ekran kartını takın ama kasmadan kurtulamazsınız. LoL'ün son güncellemeleri bu işlemcilerde felaket bir şekilde kasmaya yol açıyor. Yani takım savaşlarında FPS'niz 20-30'lara kadar iniyor hatta 10'a kadar indiğini gördüm. Elimde Core 2 Duo E8400 ve Pentium E5300 işlemci var onlarla denedim bunları. Ekran kartımda HD 6670. mümkünse 4 çekirdekli işlemci kullanın yoksa sinir olacağınızın garantisini verebilirim.

Peki 4 GB RAM taktırıp GTX550 Ti veya R7 240 taktırsam hangi oyunları oynayabilirim?

Peki 4 GB RAM taktırıp GTX550 Ti veya R7 240 taktırsam hangi oyunları oynayabilirim?
Hocam olayın RAM ve ekran kartıyla alakası yok ne yazık ki. LoL'de bu çift çekirdekli işlemciler felaket kasma yaptırıyor. Elimdeki ekran kartı dediğiniz kartlardan da kötü ve ona bile darboğaz yapıyor. Çünkü son gelen patchlerle beraber çift çekirdek desteği kötüleşti. Takım savaşlarında FPS yerlerde geziyor. Koridor aşamasında minik takaslarda dahil.

Edit: Bende 6 GB 1000 MHz OC CL6 bir RAM kullanıyorum. İsterseniz düzelmiş mi diye test edebilirim sizin için.

Hocam olayın RAM ve ekran kartıyla alakası yok ne yazık ki. LoL'de bu çift çekirdekli işlemciler felaket kasma yaptırıyor. Elimdeki ekran kartı dediğiniz kartlardan da kötü ve ona bile darboğaz yapıyor. Çünkü son gelen patchlerle beraber çift çekirdek desteği kötüleşti. Takım savaşlarında FPS yerlerde geziyor. Koridor aşamasında minik takaslarda dahil.

Edit: Bende 6 GB 1000 MHz OC CL6 bir RAM kullanıyorum. İsterseniz düzelmiş mi diye test edebilirim sizin için.

Yok gerek yok reis ben LoL'ü sadece denemek için ve meraktan oynamak istiyorum. Son dediğimi yanlış anladınız galiba RAM yükseltip arkadaşların önerdiği parçalardan birini taktırsam nasıl oyunlar oynarım onu merak ettim.

Sistem gereksinimleri düşük olan oyunları oynayabilirsiniz. Fazla bişi beklememek gerekiyor çünkü işlemcinin kapasitesi belli ne yazık ki.

Biraz hortlatmış gibi olacağım ama bir şey daha soracağım. GTX550 Ti ve R7 240 fiyatlarına baktım R7 240 daha uygun duruyor ancak 200-300 TL arası almak istediğim için LoL ve CS:GO gibi oyunlarda kötü etki yaratır mı onu merak ettim. Bilgilendirirseniz sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı