E6500 Overclock

OguzBey01

Hectopat
PC özelliklerim:

Anakart: Asus P5g41t-mlx
İşlemci: Intel Pentium Dual Core E6500 2.93 GHz
RAM: 4 GB (32 bit olduğu için 3.25 kullanımda)
Ekran Kartı: GT 210 1 GB 64bit GDDR3
Power Supply: Valx model VL-012

Bu işlemciye OC yapılır mı? Sorun çıkar mı* CS:GO'da az da olsa 10-20 FPS arttırır mı? Ekran kartı GTX 750 1 GB sipariş ettim bu ekran kartıyla CS:GO'yu 1024×768'de işlemci dar boğaz olmadan oynayabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
yapılmaz aynı işlemciyi bende kullandım malesef yapılmıyor ama ben csgoyu rahatça oynuyordum sizde oynarsınız diye düşünüyorum

Bilgisayarınıza 64 bit işletim sistemi kurmanızı şiddetle tavsiye ederim sadece 750 MB fazladan RAM için bile değer. Yanlış bakmadıysam işlemciniz destekliyor..
Ayrıca aldığın ekran kartıyla CS:GO oynayabilirsin darboğaz olsa da oynanabilir seviyede kalacaktır. Yine de ekran çözünürlüğünü yükseltebilirsen işlemci yükü oyunda düşer, darboğaz ihtimali ve miktarı azalır.
Overclock konusuna gelince kullandığın modele çok sağlıklı overclock yapılmıyor araştırdığım kadarıyla, gerek de olduğunu düşünmüyorum, randımanını düşürüp daha kötü çalışmasına da sebep olabilirsiniz fazla zorlarsanız

Anakartınız Xeon işlemciler için ideal. Aliexpress’ten modlu işlemci alıp çok daha iyi performanslar elde edebilirsiniz.
Alıcaktım fakat bütçem şuanlık 250 tl oda sadece ekran kartına yetti
Bilgisayarınıza 64 bit işletim sistemi kurmanızı şiddetle tavsiye ederim sadece 750 MB fazladan RAM için bile değer. Yanlış bakmadıysam işlemciniz destekliyor..
Ayrıca aldığın ekran kartıyla CS:GO oynayabilirsin darboğaz olsa da oynanabilir seviyede kalacaktır. Yine de ekran çözünürlüğünü yükseltebilirsen işlemci yükü oyunda düşer, darboğaz ihtimali ve miktarı azalır.
Overclock konusuna gelince kullandığın modele çok sağlıklı overclock yapılmıyor araştırdığım kadarıyla, gerek de olduğunu düşünmüyorum, randımanını düşürüp daha kötü çalışmasına da sebep olabilirsiniz fazla zorlarsanız
Evet destekliyor fakat pcde taşınamayan önemli dosyalar var oyüzden format atamıyorum

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı