E6500 sistem hep hata veriyor

Bayır Domuzu 58

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Konu biraz uzun. Bilgisayarımda bir problem var ama anlamış değilim. Windows'u açtığım zaman bazen hiçbir şeye tıklanmıyor. Sürekli "sağ tık > yenile" yapmışım gibi oluyor. Bazen de sürekli "kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı" hatası alıyorum. Oyunlar sürekli hata veriyor. League of Legends'te farklı farklı bir ton hata alıyorum. Defalarca silmeme rağmen. Artık gına geldi. Bu yazıyı yazarken bile her an bir terslik olabilir. Bilgisayara USB flash bellek ile temiz kurulum atmayı denedim. Fakat defalarca başka bilgisayarda yaptığı Boot işelmini bu bilgisayarda yapmaya çalışırken hata aldım. Boot işelmi sırasında siyah ekran geliyor ve hiçbir şey olmuyor. Her şeyi doğru yaptığıma eminim. HDD sentinel sonuçlarımı fotoğraf olarak attım. Bilgisayar bileşenlerimi de paylaşıyorum:

- Windows 10 Pro 32 Bit
- Anakart: Gigabyte GA-P31-DS3l DDR2
- Ekran kartı: GT8500 512MB
- İşlemci: Intel Pentium E6500 2.93 GHz 2 çekirdek
- DDR2 2*2 4 GB RAM
- 1TB 7200 RPM Samsung HDD

Dosya Ekleri

• 1618173538793.png
    1618173538793.png
    166,4 KB · Görüntüleme: 38
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam sorun büyük ihtimal yazılımsal aynı hatalar bende oluyordu, bir gün mavi ekran bir gün mouse çalışmaması, bazen hiç ekran gelmemesi gibi durumlar servise verdiğim zaman yazılımsal deyip anakart değiştirdiler düzeldi.

Bu sorunu çözmek için format attınız mı hiç? Denemediyseniz belki format çözümünüz olabilir. En son çare olarak tabii :)

Evet, ben anaların duasında mazlumların yanındayım. Rica ederim, her zaman. :D :D
(!)

Neden hocam. Sistem düşük olduğundan mı? Yoksa 64 BİM'i yapmam gerek?

Windows 10 SSD ile daha optimize çalışıyor, daha verimli çalışıyor. SSD alırsanız Windows 10'u daha hızlı kullanabilirsiniz. 4 GB RAM'iniz var sanırsam? Şu an sistem ne kadar bellek görüyor bilgisayarınızda? 4 GB'ın tamamını görmüyorsa 64 Bit kurun.

Windows 10 SSD ile daha optimize çalışıyor, daha verimli çalışıyor. SSD alırsanız Windows 10'u daha hızlı kullanabilirsiniz. 4 GB RAM'iniz var sanırsam? Şu an sistem ne kadar bellek görüyor bilgisayarınızda? 4 GB'ın tamamını görmüyorsa 64 Bit kurun.
32 olduğundan 3.5 gözüküyor 😣 Fakatilk başta bahsettiğim gibi Boot işlemi sırasında siyah ekranda takılı kalıyor. Herşeyi defalarca denedim. Sorun bende değil diye tahmin ediyorum. 64 bir yapamıyorum o yüzden.

Ekran kartını çıkarıp öyle format atmayı deneyin bir de.

Geri
Yukarı