E6500 Sisteme Windows 8.1 Pro 64 Bit

emre312

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Sistemim Aşagıdaki gibi. Acaba windows 8.1 pro 64 bit format atsam sizce performans düşer mi ? Şuan windows 8.1 32 bit kurulu. Tavsiyelerinizi bekliyorum forumda baktım diger konulara ama karar veremedim.
  • İntelCore Cpu e6500 2.93 2.94 ghz
  • 2GB RAM
  • AMD READON 6570 EKRAN KARTI
  • G41T-M6 ANAKART

Son düzenleyen: Moderatör:
64 bit desteği işlemci ile alakalı, çok eski işlemciler 64 bit desteklemiyor P2 P4 gibi. Bunun dışında 64 bit kurabilirsin sistemine, ağırlık yapmaz hafifletir. İşletim sisteminden dolayı Ram almana gerek yok.

Birde 4gb rama yükseltsem acaba oyunlarda performans artışı olur Bmu ?
32 bit işletim sistemi için 4 GB diyorsanız tabi performans artışı olacaktır. 64 bit işletim sistemi için 4 GB ram yeterlidir ama şuan ki işlemciniz ile sıkıntı olabilir.

64 bit desteği işlemci ile alakalı, çok eski işlemciler 64 bit desteklemiyor P2 P4 gibi. Bunun dışında 64 bit kurabilirsin sistemine, ağırlık yapmaz hafifletir. İşletim sisteminden dolayı Ram almana gerek yok.
Normal olarak bir 64 bit işletim sistemi boşta olduğu zaman 1.2 GB ram harcamaktadır. Mesela Google Chrome tarayıcısını açtığınızda bu değer 1.6-1.7 GB yükselmektedir. Şayet 2 GB ram a sahip bir bilgisayara 64 bit işletim sistemi kurarsanız ve yeterli olmaz ise sürekli mavi ekran hatası veya sistemi yeniden başlatma hatası alırsınız. Bu nedenle 2 GB ram a 32 bit işletim sistemi makul ve tatminkardır.

Kurmanda sakınca yok kullananlar var bunu:
IMG_20141024_181233.jpg

ve bunu:
PrefetchW desteği yok.PNG

Görmezsin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı