E6550 sistem hangi oyunları oynatır?

Hocam elimde bir de FX-6100 işlemcili 8 GB DDR3 RAM'li bir sistem var peki bunda kullansam daha rahat oynatır mı? Ve sizi yakalamışken ilanı da paylaşsam yorumlar mısınız?
Ekran kartı için max bütçeniz nedir?
Bir de benim 1600MHz DDR3 4*2 RAM kullandığımıda unutmamak gerek
DDR3'te ramlerin ve mhzlerin çok faydası olmuyor performansa özellikle valorant gibi oyunlarda.

Hocam elimde bir de FX-6100 işlemcili 8 GB DDR3 RAM'li bir sistem var peki bunda kullansam daha rahat oynatır mı? Ve sizi yakalamışken ilanı da paylaşsam yorumlar mısınız?

Daha rahat oynatır.

Bu performanstaki sistemler hemen hemen aynı FPS'de oynatıyor Valorant'ı çünkü Valorant her sistemde işlemci ve ekran kartını zorlamıyor. Ayrıca işlemcinizin tekli ve çoklu çekirdek performansları vasat.

Öyle ama 8 çekirdek olduğunuda unutmamak gerek. Valorant çekirdekleri kullanabiliyor diye hatırlıyorum. Bir de biraz OC yapmıştım.

Vasat çekirdek performansı ile isterse 20 çekirdek olsun. Vasat yine vasattır.

PS'unuz iyi mi? 6 pin güç çıkışı var mı?

Maalesef yok 230W PSU mevcut. Zaten oyun odaklı bir sisteme ihtiyaç da yok ara sıra LoL oynamak için ideal olması yeterli. Bir de mümkün olduğunca serin çalışmasını isterdim ama FX serisi malum sıcak çalışan bir seri.

Vasat çekirdek performansı ile isterse 20 çekirdek olsun. Vasat yine vasattır.

PSUnuz iyi mi? 6 pin güç çıkışı var mı?
Attığınız işlemcinin tek çekirdek performansı FX 8320den %50 düşük.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-05-10 235412.png
    Ekran görüntüsü 2023-05-10 235412.png
    55,1 KB · Görüntüleme: 13
Maalesef yok, 230 W PSU mevcut. Zaten oyun odaklı bir sisteme ihtiyaç da yok, ara sıra LoL oynamak için ideal olması yeterli. Bir de mümkün olduğunca serin çalışmasını isterdim ama FX serisi malum, sıcak çalışan bir seri.
HD 6570 alın, geçin. Bendeki güç kaynağı 12 volttan 216 watt veriyor, Xeon ve HD 6670’e yetiyor. Anca böyle olur.

Attığınız işlemcinin tek çekirdek performansı FX 8320den %50 düşük.
O site güvenilir değil ve forumda yasaklı. E5430, FX serisi işlemcilerden çok daha güçlü tek çekirdekte.

Yeni konular

Geri
Yukarı