Çözüldü E6600 ekran kartı önerisi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İkinci el Q8200 falan bakabilirsiniz. Elinizdeki RAM'leri satıp 8 GB veya 4 GB alın. Anakartta zaten GMA 4500 onboard ekran kartı mevcut. Günlük işler için sistem sizi götürür. Kalan bütçeniz büyük ihtimalle 200-250₺ olacaktır. 200-250₺'ye ben olsam SSD alırdım 120 GB. Size kalacak 70-80₺ bir bütçe. İleride arttırıp GTX 750 Ti alabilirsiniz. Şu anki piyasası 300₺ falandır ortalama.

Arkadaşlar ben karar verdimki ekran kartı olarak da [msi amd 1gb r7 64 bit] ama slot yapısı
PC-i Express 3.0 16 X ankartın bilgi sayfasında yok ama uyumlu mudur.
Ben paramla 500 TL bütçe.

MSI AMD 1GB R7 240 DDR3 ekran kartı
Intel Pentium E8400 3GHz.

SSD'ye gerek yok ben sadece bunları alacağım darboğaz yapar mı bir de RAM'leri satmayada gerek yok bende zaten 4 GB var bir de Windows 7 32 Bit var yeter ama tavsiyeniz için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar ben karar verdimki ekran kartı olarak da [msi amd 1gb r7 64 bit] ama slot yapısı
PC-i Express 3.0 16 X ankartın bilgi sayfasında yok ama uyumlu mudur.
Ben paramla 500 TL bütçe.

MSI AMD 1GB R7 240 DDR3 ekran kartı
Intel Pentium E8400 3GHz.

SSD'ye gerek yok ben sadece bunları alacağım darboğaz yapar mı bir de RAM'leri satmayada gerek yok bende zaten 4 GB var bir de Windows 7 32 Bit var yeter ama tavsiyeniz için teşekkürler.

Şimdi :D öncelikle Pentium E8400 değil o :) Core 2 Duo E8400 :) :) (Pentium Dual Core'un en iyisi E6800 benim bildiğim daha yukarısı yok)
O ekran kartına o işlemci darboğaz yapmaz. Ama komple sistem yüke bindiğinde PSU'nun 12v kanalından gelecek olan değeri bilmek lazım. 250w cidden düşük.
O sisteme Windows 7 32 Bit değil de şuan benim de kullandığım hem güncellik hem de sistemi kasmaması açısından Windows 8.1 64 Bit kurmalısın. Ki 4GB RAM'ın tamamını kullanabilesin :) Zira 32 Bit sistemler maksimum 3 GB RAM destekliyor. Hayırlı olsun şimdiden

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı