E6600 sistem yükseltme

Herolog

Hectopat
Daha fazla  
Intel® Core™2 Quad Q9550 işlemci ve sistem yükseltmesi.

Arkadaşlar, benim şu anki sistemim şu şekilde.

Anakart: Pegatron IPM41-D3.
İşlemci: Intel Pentium E6600.
Ekran kartı: AMD Sapphire HD5450 512MB.
RAM: 3 GB DDR3 1333MHz.
Güç kaynağı: Sanırım 250W.
Depolama: 500 GB WD Blue HDD.

Bugün AliExpress'ten ıntel® core™2 Quad Q9550 bu işlemciyi sipariş ettim.

Anakartın OC özelliği yok. Bu yüzden OC yapamayacağım. Şu an takılı olan işlemci fanı Icehut 5059 diye bir fan. Sizce bu fan yeterli olur mu bu işlemciye?

Bir de işlemci geldiğinde RAM'i 6 GB yapacağım bu şekilde mesela PUBG-Mobile / GTA-5 / CS:GO bu oyunları oynatır mı? Ayriyeten 120 GB James Donkey'in SSD'sini alsam bir etkisi olur mu?

Başka ne önerirsiniz bu sistemi yükseltmek için ve PSU yeterli olacak mıdır? Şu an kullandığım işlemci 60W, yenisi 95W. 35W için PSU arttırmaya gerek olur mu?

Biraz uzun oldu ama idare edin.

Direkt yeni sistem topla uğraşma gibisinden şeyler söyleyecekler hiç yazmasın lütfen.

Öncelikle yanıtın için teşekkürler.
James Donkey neden önermiyorsun acaba?
RAM önerini de değerlendiricem.
Ekran kartı zaten şu dönemde düşünmüyorum.

Diğer arkadaşlar sizlerinde fikirlerinizi öğrenmek istiyorum.

Ekran kartının yeteceğini sanmam 2. elden 750 Ti bulursun darboğaz yapmaz hiçbir şekilde RAM'i de 6 GB yapma sat 2x4 yap 2. elden yine 100-150'ye düzgün bir PSU bulursun 300W bile yeter SSD'de şu bütçeye gerek yok derim 1 dakikada açılsın şu bütçede sorun olmaz ama yine istersen 120GB al.

Yanıtın için teşekkürler ekran kartı şu anki piyasada düşünmüyorum ilerisi için değerlendireceğim.
RAM konusundada 8 yap diyorsunuz evet onda karar kılalım o zaman.
SSD'nin sistem açılış süresinden başka etkisi olmaz mı öyleyse zaten sistemim şu anki haliyle bile çok hızlı açılıyor.

5450 ve işlemcin aşırı uyumsuz ekran kartın çok kötü GTA 4 de bile zor FPS alır.
SSD'nin sistem açılış süresinden başka etkisi olmaz mı öyleyse zaten sistemim şu anki haliyle bile çok hızlı açılıyor.

O zaman hiç gerek yok 500GB gayet yeterli.
Yanıtın için teşekkürler ekran kartı şu anki piyasada düşünmüyorum ilerisi için değerlendireceğim.
RAM konusundada 8 yap diyorsunuz evet onda karar kılalım o zaman.

Hocam 2. elden 700TL'ye GTX 750 Ti bulunur.

GTA 4 denemiştim en düşük ayarlarda anca oynatıyordu şu anki haliyle haklısın.
Peki 750 Ti haricinde ne önerirsiniz?

Geri
Yukarı