E6600 sistem yükseltme

• Konuyu başlatan orpat
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 2B

orpat

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar GTA5, Shadow Of Mordor gibi oyunları Normal ayarlar da 35, 40 FPS ile oynatacak, diğer yandan Aion, Hounds gibi Online oyunları en yüksek ayarlar da sorunsuz açabilecek bi sistem düşünüyorum eski sistemime 500 TL harcayıp Upgrade ederek elde edebilir miyim ?

Sistem:

Ekran Kartı: ATI Radeon HD 4300/4500 Series +

İşlemci : Pentium(R) Dual-Core CPU E6600 @ 3.06GHZ

HDD: Toshiba 500GB

Ram: Kingston 2 GB +

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Upgrade Sonrası :

Ekran Kartı: ATI Radeon HD 4300/4500 Series + '' R7 250X ''

İşlemci : Pentium(R) Dual-Core CPU E6600 @ 3.06GHZ

HDD: Toshiba 500GB

Ram: Kingston 2 GB + '' 4 GB ''

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence RAM'i 4 yapın. Sisteminiz 775pin yanılmıyorsan. Bir de İkinci el Core 2 Quad Q8400 veya Q9400 alın.

E6600 Dört çekirdek gibi çalışan 3.06GHZ hıza sahip bir işlemci işimi göreceğini umuyorum neden Core 2 Quad türü işlemci ? Değiştirince fazla bir şey değişir mi ? Upgrade fiyatı yükseldikçe Eski sistemi 300 TL ye satıp 1000 TL harcayıp yeni bir sistem kurmak da bir seçenek oluyor tabi ki. ( x4 860k + GTX 950 ) Ama Upgrade bana istediğimi sunar mı ?

Teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
E6600 Dört çekirdek gibi çalışan 3.06GHZ hıza sahip bir işlemci işimi göreceğini umuyorum neden Core 2 Quad türü işlemci ? Değiştirince fazla bir şey değişir mi ? Upgrade fiyatı yükseldikçe Eski sistemi 300 TL ye satıp 1000 TL harcayıp yeni bir sistem kurmak da bir seçenek oluyor tabi ki. ( x4 860k + GTX 950 ) Ama Upgrade bana istediğimi sunar mı ?

Teşekkürler...
Size şöyle söyliyim bir Q6600 iki tane E6600 çekirdeğinin birleşmesinden oluşuyor farkı siz düşünün. E6600 gerçek 2 çekirdektir ki 4 çekirdek gibi çalışmaz. Bence dediğiniz gibi yeni sistem toplayın. Fakat X4 860k alırsanız FM2+ ın ömrü ne kadar bilinmez. İlerde işlemci değiştiremezsiniz ki o sokete APU lar var diye biliyorum.

Son düzenleme:
Size şöyle söyliyim bir Q6600 iki tane E6600 çekirdeğinin birleşmesinden oluşuyor farkı siz düşünün. E6600 gerçek 2 çekirdektir ki 4 çekirdek gbi çalışmaz. Bence dediğiniz gibi yeni sistem toplayın. Fakat X4 860k alırsanız FM2+ ın ömrü ne kadar bilinmez. İlerde işlemci değiştiremezsiniz ki o sokete APU lar var diye biliyorum.
Dediginiz gibi bilgisayarı 2010 da almıştım çok eski artık ömrü doldu emekliye ayırmak lazım bir de bir kere bilgisayar bakım kursun da hoca anlatmıştı bilgisayarı ilk kendim satın aldığım için bilgisayarı sattığım kişi bir suç işlerse başıma iş açılır mı ? cahilce biliyorum ama bi ihtimal :mutlu:

Dediginiz gibi bilgisayarı 2010 da almıştım çok eski artık ömrü doldu emekliye ayırmak lazım bir de bir kere bilgisayar bakım kursun da hoca anlatmıştı bilgisayarı ilk kendim satın aldığım için bilgisayarı sattığım kişi bir suç işlerse başıma iş açılır mı ? cahilce biliyorum ama bi ihtimal :mutlu:
O konuyla ilgili tam bir bilgim yok fakat bilgisayarın satıldığına dair bir belgeniz bulunursa sorun çıkaracağını sanmam. Ama emin olmak için bununla ilgili konu açabilirsiniz belki bilen arkadaşlar çıkar.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı